iPhone 7: wszystko czego możemy oczekiwać po następcy iPhone'a 6s

Spis treści

iPhone 7: ekranowy Touch ID

Touch ID to świetnie działający skaner linii papilarnych znajdujący się w przycisku Home. Niedawno serwis DigiTimes doniósł jednak, że Apple szykuje się do zmiany polegającej na zintegrowaniu go z ekranem. Mielibyśmy tutaj do czynienia z prawdziwą rewolucją, ponieważ towarzyszyłaby temu rezygnacja z przycisku Home. To zaś otwierałoby szerokie pole do popisu dla designerów przede wszystkim poprzez umożliwienie umieszczenia większego wyświetlacza bez zwiększania gabarytów smartfona.

Wracając do samego umieszczenia czujnika biometrycznego pod ekranem warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu amerykańska firma Sonavation (nie jest powiązana z Apple) pochwaliła się, iż znalazła sposób na wbudowanie czujnika biometrycznego pod szkło typu Gorilla Glass. Co ważne, możliwa była jego obsługa mokrymi, zabrudzonymi a nawet zatłuszczonymi palcami.

iPhone 7: nowa ładowarka

W sieci pojawiły się spekulacje, ze iPhone 7 może otrzymać nową ładowarkę, która z jednej strony oferowała będzie złącze Lightning, natomiast z drugiej odwracalne złącze USB.

W 2014 roku w serwisie YouTube pojawił się film, na którym zaprezentowana została ładowarka oferująca wspomniane odwracalne złącze USB:

iPhone 7: usprawnienia Siri, AI

Na koniec warto wspomnieć o ostatnich interesujących zakupach Apple.

1. Pierwszy zakup to firma VocalIQ, która od dziesięciu lat pracuje nad wirtualnym asystentem mowy. Twierdzi, że cechuje go sztuczna inteligencja zapewniająca mu znacznie większe możliwości niż "zabawkowe" rozwiązania takie jak Siri, czy Google Now.

2. Drug zakup to firma Perceptio, która pracuje nad systemem Sztucznej Inteligencji dla smartfonów. Najważniejsza jego cecha to zapewnienie głębokiej analizy dostarczanych danych wejściowych (obecnie system służy do identyfikacji i klasyfikacji zdjęć) bez potrzeby sięgania do zewnętrznych repozytoriów danych. Cały proces ma się więc odbywać w smartfonie, co jest bardzo istotne, ponieważ dane właściciela nie są wysyłane na zewnątrz.

Podsumowując, powyższe inwestycje dają nadzieję, że iPhone 7 będzie znacznie bardziej "inteligentny" zapewniając dodatkowo większe bezpieczeństwo dla użytkownika.