iPhone 7 zakazany w chińskich firmach

Kupowanie iPhone'a 7 zostało zakazane przez część chińskich firm.

Według Ming-Chi Kuo, analityka firmy KGI Securities, sprzedaż iPhone'a 7 jest niższa niż iPhone'a 6s w momencie premiery. Większy model iPhone 7 Plus sprzedawać ma się podobno lepiej niż szacowało Apple. Jak jest naprawdę z czasem na pewno się przekonamy Mamy już jednak pewność, że iGadżety będą miały mocno pod górkę na rynku chińskim. Część tamtejszych korporacji mając na celu promocje własnego rodzimego biznesu zakazała bowiem oficjalnie pracownikom kupowania iPhone'a 7.

"Złamanie tej reguły to prosta droga do przyjścia do biura i złożenia rezygnacji" - tej treści ostrzeżenie trafiło do pracowników Nanyang Yongkang Medicine Company.

Pozostaje sobie zadać teraz pytanie, czy pomysłodawcy tej kampanii mają świadomość, że iPhone 7 (jak i jego poprzednie wersje) produkowane są w chińskich zakładach i że ich mniejsza sprzedaż może odbić się negatywnie na zatrudnieniu w takich firmach jak Foxconn?

Na koniec warto dodać, że wg firmy Kantar rynek chiński zdominowany jest przez Androida (lipiec 2016: 85%), natomiast iOS radzi sobie dosyć słabo (14,3%).