iPhone 7: zamiast gniazda minijack komponent-atrapa?

iPhone 7 Plus został rozebrany przez serwis iFixit. Pewne wątpliwości wzbudził komponent, który znalazł się w miejscu wygospodarowanym poprzez usunięcie gniazda minijack.

iPhone 7 i iPhone 7 Plus zostały pozbawione standardowego gniazda słuchawkowego co oznacza, że chcąc słuchać muzyki na starych słuchawkach użytkownik będzie musiał korzystać z dołączonej przejściówki. Rozwiązanie to spotkało się z ostrą krytyką w sieci, którą podsycili redaktorzy z serwisu iFixit. Rozbierając na części pierwsze iPhone'a 7 znaleźli oni bowiem w miejscu poprzednio zarezerwowanym dla gniazda minijack komponent, który wydawał się jedynie plastikowym wypełniaczem.

Jeżeli jesteś w grupie osób, którym powyższa informacja podniosła nieco ciśnienie możemy już cię jednak nieco uspokoić. W wydanym właśnie przez Apple oświadczeniu czytamy bowiem, że w związku z zapewnieniem wodoszczelności iPhone'owi 7 wspomniany komponent dba o wyrównanie ciśnienia wewnętrznego i atmosferycznego co zapewniać ma poprawne wskazania wysokościomierza.

iPhone w rękach speców iFixit

Na koniec dodam jeszcze tylko, że specjaliści z iFixit, którzy rozebrali iPhone'a 7 Plus przyznali mu 7 punktów, czyli tyle samo co iPhone'owi 6s Plus. Dla przypomnienia, 10 punktów zarezerwowane jest dla urządzeń najłatwiejszych do samodzielnej naprawy.

Pełny zapis z rozbiórki smartfona iPhone 7 Plus znajdziecie na stronie iFixit