iPhone 8, w najtańszym wariancie, w cenie powyżej 1000 USD

Za iPhone'a 8 przyjdzie chyba fanboy'om zapłacić w podstawowej wersji więcej niż obecnie kosztuje najbardziej "wypasiony" model iPhone 7 Plus.


iPhone 8 - oczekiwania rynku

W 2017 roku minie 10 lat od premiery pierwszego iPhone'a. Jubileusz ten powoduje, że rynek w przypadku iPhone'a 8 oczekuje urządzenia, które będzie w pełni zasługiwało na miano "iPhone następnej generacji". Apple nie ma więc wyjścia i musi temu sprostać wprowadzając potężne zmiany w konstrukcji, co jednakże może się niestety odbić na cenie smartfona.

iPhone 8 wyceniony na minimum 1000 USD?

Zdaniem Fast Company, które pozyskało informacje "od osoby związanej z planami Apple" iPhone 8 będzie kosztował, w podstawowej wersji, powyżej 1000 USD. Serwis podkreśla jednak, że w sumie nie jest to wielkim zaskoczeniem jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że iPhone 8 zaoferuje znacznie więcej niż kosztujący obecnie 969 USD najdroższy model iPhone'a 7 Plus.

iPhone 8 - kluczowa zmiana

Kluczowym elementem ma być wyświetlacz OLED (5,5-calowy i 5,8-calowy, praktycznie nie będzie widać otaczającej go ramki) dostarczany przez Samsunga i kosztujący dwa razy więcej od obecnie wykorzystywane panele LCD.

iPhone 8 - pozostałe zmiany

Pozostałe cechy iPhone'a 8:

- podwójny aparat ma być zastosowany w mniejszej i większej wersji iPhone'a 8

- metalowa obudowa zastąpiona zostanie kutą bardzo wytrzymałą ramka ze stali nierdzewnej oraz wykonanymi ze szkła pleckami

- fizyczny przycisk Home ma zniknąć (zastąpi go dotykowy przycisk na ekranie), z czym Apple podobno ma obecnie poważne problemy

- prowadzone są ponoć prace nad zastąpieniem bocznych przycisków na reagujące na dotyk metalowe strefy

- nowa technologia „3D-sensing” opracowywana z firmą Lumentum

- znacznie większy akumulator

iPhone 7s oraz iPhone 7s Plus

Fast Company twierdzi również, że wraz z iPhone'em 8 Apple zaprezentuje odświeżone wersje obecnych modeli nadając im oznaczenia iPhone 7s i iPhone 7s Plus.