iPhone 9 już 15 kwietnia! Kolejne plotki potwierdzają premierę urządzenia

To nie żart na Prima Aprilis. Następca iPhone'a SE pojawi się na rynku po czterech latach oczekiwania.

Od dłuższego czasu plotkuje się o nowym, tanim, a przy okazji małym modelu iPhone'a. Wielokrotnie informowaliśmy już, że smartfon zadebiutuje na rynku jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku. Niestety w związku z wybuchem pandemii koronawirusa data premiery została przesunięta.

iPhone 9 już 15 kwietnia! Kolejne plotki potwierdzają premierę urządzenia

Źródło: Jon Prosser/Twitter

Apple może w końcu zdecydować się na oficjalną prezentację iPhone'a 9 lub SE 2 w ciągu najbliższych kilku-kilkunastu dni. Wczoraj informowaliśmy o pojawieniu się pokrowców firmy UAG dedykowanych iPhone'owi 4,7" 2020 w amerykańskiej sieci sklepów Best Buy. Teraz Jon Prosser za pośrednictwem swojego konta na Twitterze przekazał kolejne informacje na temat nadchodzącej, kwietniowej premiery nowego iPhone'a.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]

Analityk rynku nowych technologii @jon_prosser donosi, że iPhone 9/SE2 powinien zostać oficjalnie zaprezentowany 15 kwietnia 2020 roku. Klasycznie już dla Apple urządzenie pojawi się w sprzedaży nieco później. Pierwsi klienci powinni otrzymać swoje urządzenia najwcześniej 22 kwietnia, czyli równo za trzy tygodnie.

Jon Prosser dodaje, że daty te mogą jeszcze ulec zmianie w związku z pandemią koronawirusa.

iPhone 9/SE 2 ma być trzecim w historii tanim iPhone'm. Tak, jak zawsze Apple do budowy swojego "budżetowego" urządzenia wykorzysta podzespoły z doskonale znanych nam już smartfonów. iPhone 5c był iPhone'm 5 w innej obudowie, a model SE łączył cechy iPhone'a 6s i 5s.

Nadchodzący iPhone 9/SE 2 zaoferuje obudowę znaną doskonale z iPhone'a 8/8 Plus oraz podzespoły z bestsellerowego iPhone'a 11.

Nadchodzący model iPhone'a zaoferuje ekran o przekątnej 4,7 cala z gigantycznymi ramkami. Informacja ta została już wielokrotnie potwierdzona. Pierwotnie nowy model miał zostać zaprezentowany 31 marca 2020 roku równo cztery lata po premierze iPhone'a SE, którego jest bezpośrednim następcą.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 8, który po premierze iPhone'a 9/SE zniknie z półek sklepowych.

Źródło: neowin.net


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: