iPhone Math z ekranem 4,8 cala. Czy Apple faktycznie szykuje taki smartfon?

Serwis China Times twierdzi, że Apple zamierza wprowadzić na rynek smartfon wyposażony w duży, 4,8-calowy wyświetlacz.

Od jakiegoś czasu w Sieci krążą spekulacje na temat taniej wersji następnej generacji iPhone'a. Obecnie dołączyły do nich również plotki dotyczące kolejnego smartfona Apple, który pod względem wielkości ekranu miałby konkurować ze smartfonami korzystającymi z "Androida".

Doniesienia te pochodzą z serwisu China Times, który twierdzi, że Apple szykuje się do wprowadzenia na rynek trzech wersji iPhone'a: modelu 5S, modelu o nazwie “iPhone Math", który miałby zaoferować do dyspozycji użytkowników wyświetlacz dysponujący 4,8-calową przekątną oraz modelu wyposażonego w 12-megapikselowy aparat. Pierwsze dwa z tych urządzeń miałyby mieć premierę w czerwcu, natomiast ostatni kilka miesięcy później.

Oczywiście do doniesień tych należy podchodzić z bardzo wielką ostrożnością. Pierwsze zastrzeżenie budzi dziwna nazwa wielkiego iPhone'a, chociaż być może tutaj mógł nieco namieszać translator. Równie mało prawdopodobne wydaje się, aby firma Apple kilka miesięcy po premierze tego urządzenia zdecydowała się na wypuszczenie kolejnej aktualizacji sprzętowej wyposażonej w aparat 12 MP. Ponadto China Times wbrew wcześniejszym częstym doniesieniom (informował o tym m.in Wall Street Journal) na temat tańszej wersji iPhone'a nic o niej nie wspomina.

Co do samej wielkości ekranu warto też tutaj pamiętać, że Apple jest pod tym względem bardzo konserwatywne. Z drugiej jednak strony wedle wcześniejszych deklaracji samego Steve'a Jobsa "jabłkowa" firma nigdy nie miała wypuścić na rynek małego tabletu. Jak pamiętamy stało się inaczej wraz z premierą iPada mini, który stanowi odpowiedź na tak popularne modele jak Amazon Kindle Fire i Google Nexus 7.

____________________________

A Wy co sądzicie na ten temat? Czy możliwe jest, aby Apple wprowadziło na rynek (prawie) phablet?