iPhone OS 3.0.1 udostępniony. "SMSowa dziura" załatana

Firma Apple udostępniła nową wersję systemu iPhone OS. Nosi ona numer 3.0.1 i likwiduje lukę pozwalającą na przejęcie kontroli nad iPhonem za pomocą wiadomości SMS.

Na zakończonej konferencji poświęconej bezpieczeństwu IT - Black Hat 2009 - dwaj hakerzy (Charlie Miller i Collin Mulliner) zademonstrowali sposób wykorzystania wiadomości SMS do przejęcia kontroli nad dowolnym telefonem iPhone.

O "SMSowej dziurze" w iPhone słyszeliśmy już na początku lipca, kiedy to hakerzy zaprezentowali na konferencji SyScan sposób by zawiesić oprogramowanie wskazanego urządzenia iPhone. Metoda polegała m.in. na wykorzystaniu dziury w zabezpieczeniach oprogramowania Apple i wysłaniu do telefonu wiadomości SMS, której odebranie automatycznie instalowało, a następnie uruchamiało złośliwy kod.

Zgodnie z oczekiwaniami firma z Cupertino załatała wspomnianą lukę. Aby zabezpieczyć się przed SMSowymi atakami należy zainstalować pełny system iPhone OS w wersji 3.0.1. Można to zrobić poprzez podłączenie telefonu do komputera i kliknięcie w iTunes przycisku "Sprawdź aktualizacje".

Więcej informacji.

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl