iPhone Pro: mamy pierwsze "przecieki"

iPhone Pro to np. iPhone 6s z grupą aplikacji Microsoftu.

Apple zaprezentowało 9 września tablet iPad Pro. Czy w przyszłości czeka nas również premiera smartfona iPhone Pro? Nie wiadomo, ale o takim urządzeniu wspomniał...Satya Nadella.

Czego możemy po nim oczekiwać? Jeszcze większego ekranu niż ten w iPhone'a 6S Plus? Rysika? Nie. Zdaniem dyrektora generalnego Microsoftu, który uczestniczył w konferencji Salesforce Dreamforce omawiając rozwiązania w chmurze na taką nazwę zasługuje iPhone, który wyposażony został w zbiór aplikacji Microsoftu, takich jak np. Skype, Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Sway.

Satya Nadella zaprezentował aplikacje Microsoftu na iPhonie zaznaczając jednocześnie wyraźnie, że nie należy on do niego. Szybko też wrócił do smartfona, z którego "korzysta znacznie częściej", czyli Windows Phone.

Ostatni okres potwierdza, że stosunki pomiędzy Apple i Microsoftem znacznie się ociepliły (wspólny wróg, czyli Google, potrafi zbliżyć). Słowa te poza powyższą prezentacją szefa Microsoftu potwierdza też wystąpienie jego kolegi z pracy, Kirk Koenigsbauera podczas...ostatniej konferencji Apple.