iPhone SE (2020) w testach AnTuTu pokazuje "skręcony" procesor

Jak wypada pod względem wydajności iPhone SE (2020) ogólnie oraz w porównaniu z innymi modelami iPhone? Wyniki AnTuTu pokazują nam to jasno.

Gdy Apple wypuściło na rynek iPhone SE (2020) z procesorem A13 Bionic, wiele osób cieszyło się, że może mieć telefon o wydajności zbliżonej do iPhone 11 Pro Max za znacznie niższą cenę. Jednak testy przeprowadzone przez AnTuTu pokazują, że owszem - do iPhone 11 Pro Max jest blisko, ale ogólnie smartfon nie wypada najlepiej. Dlaczego? Uzyskał w testach wynik poniżej 500 tysięcy punktów.

iPhone SE (2020) w testach AnTuTu pokazuje "skręcony" procesor

Jak zatem wypada na tle pozostałych? Do "jedenastki" zabrakło ponad 20 tys. punktów i to więcej, niż iPhone MS Max z procesorem A12 Bionic, ale najbliżej mu do iPadów - Air 3 oraz mini 5.

Zobacz również:

  • Korzystasz z tej wersji Androida? Google porzuca ją na zawsze
  • Apple przygotowuje się do ogłoszenia iPhone'a SE 3 w 2022 roku
  • Najlepsze małe/kompaktowe smartfony - Ranking 2021
iPhone SE (2020) w testach AnTuTu pokazuje "skręcony" procesor

iPhone w AnTuTu

Na papierze iPhone SE (2020) wygląda jak połączenie obudowy iPhone 8 i aparatów iPhone XR z procesorem iPhone 11 Pro. Jednak wyniki testów pokazują, że procesor został "skręcony", czyli zmniejszono jego wydajność, aby zwiększyć czas działania baterii na jednym ładowaniu. Tak czy owak wydajność i tak pozostaje lepsza niż większości telefonów w podobnym przedziale cenowym.

Źródło: GSM Arena