iPhone SE 3/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [01.12.2021]

W oczekiwaniu na premierę trzeciej generacji iPhone'a SE, zapraszamy do naszego materiału aktualizowanego, gdzie na bieżąco publikujemy wszystkie plotki i przecieki dotyczące tego urządzenia.


iPhone SE (2020) jest jednym z najlepiej wycenionych produktów w całym katalogu Apple. Jak są dalsze plany firmy, dotyczące kolejnej generacji tego smartfona? Przedstawiamy najnowsze plotki, przecieki, a także potwierdzone informacje na temat iPhone'a SE 3/2022.

iPhone SE 3/2022 - Data premiery

Podejście Apple do iPhone'a SE nie zawsze było do końca przewidywalne. Oryginalny iPhone SE pojawił się w marcu 2016 roku i - oprócz rozszerzenia jego pamięci podstawowej w marcu 2017 roku - następna aktualizacja w postaci iPhone'a SE (2020) pojawiła się dopiero cztery lata później. Apple wycofało iPhone'a SE w 2018 roku, pozostawiając wiele podejrzeń, że sprzedaż budżetowego iPhone'a nie będzie kontynuowana.

Zobacz również:

 • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 02.12.2021]
 • W pełni szklany iPhone? Apple przedstawia nowe patenty
 • Premiery Apple 2022 - co zobaczymy w przyszłym roku?

Przybycie iPhone'a SE (2020) w kwietniu 2020 roku było jednak miłym dodatkiem do obecnej oferty firmy, który zasygnalizował, że być Apple jednak zauważyło potencjał w tego typu urządzeniu.

Oto daty premiery poprzednich generacji iPhone'a SE:

 • iPhone SE (wersje 16 GB i 64 GB): 31 marca 2016
 • iPhone SE (wersje 32 GB i 64 GB): 24 marca 2017
 • iPhone SE (2020): 24 kwietnia 2020

Obserwatorzy branży spekulowali, że kolejny iPhone SE może mieć swoją premierę jesienią 2021 roku. Patrząc jednak na poprzednie premiery, najprawdopodobną datą zaprezentowania iPhone'a SE 3/2022 będzie pierwsza połowa 2022 roku. Informacja ta jest wspierana przez raport DigiTimes z lipca, który również sugeruje, że Apple przygotowuje się do uruchomienia następnej generacji iPhone'a SE w pierwszej połowie 2022 roku.

Co ciekawe, Apple po cichu przestał sprzedawać wersję iPhone'a SE (2020) zawierającą 256 GB pamięci masowej (choć wciąż pozostaje dostępny u niezależnych sprzedawców i przewoźników). Ruch ten może sygnalizować, że rozwój następnego iPhone'a SE rzeczywiście trwa.

iPhone SE 3/2022 - Cena

Nie sądzimy, że Apple będzie błądzić zbyt daleko od obecnego cennika - cena iPhone'a SE 3/2022 najprawdopodobniej pozostanie taka sama, jak w przypadku jego poprzednika.

Tak wygląda obecny cennik wszystkich dostępnych na stronie Apple modeli iPhone'a:

 • iPhone SE - 2199 zł
 • iPhone 11 - 2599 zł
 • iPhone 12 mini - 3149 zł
 • iPhone 12 - 3599 zł
 • iPhone 13 mini - 3599 zł
 • iPhone 13 - 4199 zł
 • iPhone 13 Pro - 5199 zł
 • iPhone 13 Pro Max - 5699 zł

Obecny iPhone SE (2020) kosztuje 2199 zł i mamy nadzieję, że trzecia generacja tego smartfona również będzie tak wyceniona.

iPhone SE 3/2022 - Czego możemy się spodziewać?

Ponieważ Apple wciąż musi potwierdzić prace nad nowym iPhonem SE, nie ma obecnie żadnych oficjalnych szczegółów na temat tego smartfona. Oczywiście, nie powstrzymało to przed wypłynięciem mnóstwa plotek.

Łączność 5G

Najbardziej oczywistym dodatkiem do nowego modelu będzie łączność 5G. Wszystkie modele iPhone'a 12, który przybył w 2020 roku, miały tę funkcję Dodatkowo, wszystkie smartfony z Androidem w tej półce cenowej również oferują łączność 5G. Modele takie jak OnePlus Nord, Motorola Edge i Realme 7 5G mogą pochwalić się tą funkcją. Informacja ta jest wspierana przez raport Macotakara, japońskiej strony skoncentrowanej na Apple o dużej wiarygodności.

Nie jest to jednak pewnik - zarówno iPhone Xr, jak i iPhone 11 nie posiadały łączności 5G. Jeśli iPhone SE 3/2022 ma być wzorowany właśnie na tych modelach, łączność 5G może zostać pominięta.

A15 Bionic

Jeśli Apple będzie dalej podążać tymi samym ścieżkami i wyda aktualizację iPhone'a SE w 2022 roku, uważamy za prawdopodobne, że iPhone SE 3/2022 może zawierać procesor A15 Bionic, znany iPhone'a 13.

Nie będzie to jednak katastrofą, jeśli tak się nie stanie - A13 Bionic to wciąż bardzo szybki procesor. Analityk William Yang wierzy jednak, że następny iPhone SE będzie posiadać uaktualniony chipset, a Macotakara idzie o krok dalej, sugerując, że będzie wyposażony właśnie w A15 Bionic.

Nowy design

Chociaż wielu oczekuje uaktualnienia designu iPhone'a SE, zmiana konstrukcji może wiązać się z pewnymi konsekwencjami. Przejście do pojemniejszej obudowy iPhone'a XR lub iPhone'a 11 oznaczałoby usunięcie Touch ID. Face ID jest jednak bardzo dobrze przyjętą i rozwiją przez lata funkcją. Apple wciąż posiada również materiały konstrukcyjne z poprzednich modeli, co dodatkowo obniża ewentualny koszt budowy urządzeń, które ją zawiera.

AKTUALIZACJA 22.10.2021

Do sieci trafił interesujący projekt nowego iPhone'a SE

iPhone SE to najtańszy smartfon w portfolio Apple. Urządzenie po raz pierwszy pojawiło się na rynku w 2016 roku. Po czterech latach gigant z Cupertino zdecydował się na wprowadzenie nowego modelu. Smartfony z rodziny SE, które do tej pory pojawiły się na rynku korzystały ze sprawdzonych podzespołów znanych ze starszych modeli. iPhone SE z 2016 roku był ulepszonym iPhone'm 5s, a aktualnie sprzedawany iPhone SE 2020 to odświeżony iPhone 8.

Źródło: Apple Lab / Twitter

Źródło: Apple Lab / Twitter

Do sieci trafiły kolejne plotki na temat iPhone'a SE kolejnej generacji. Zakładają one, że Apple w końcu całkowicie od nowa zaprojektuje swojego taniego iPhone'a. Smartfon miałby otrzymać wygląd podobny do aktualnej generacji iMaca z ekranem o przekątnej 24 cali. Niestety w informacjach znajdziemy informację o dacie premiery. Nastąpi ona dopiero w 2023 roku. Nie zrażając się jednak do długiego czasu oczekiwania możemy zobaczyć, jak powinien wyglądać nowy iPhone SE, a jest na co popatrzeć.

Koncept czwartej generacji iPhone'a SE wygląda jak mieszanka iPhone'a 12 mini/12 z najnowszym komputerem iMac. Smartfon posiada płaski front i plecki, a całość uzupełniają ścięte krawędzie i zaokrąglone rogi.

Źródło: Apple Lab / Twitter

Źródło: Apple Lab / Twitter

Smartfon w końcu posiada w pełni bezbramkowy ekran. Co ciekawe brakuje wycięcia w ekranie. Kamerka została umieszczono bezpośrednio w panelu podobnie jak w wielu smartfonach z Androidem. Było to możliwe ze względu na brak Face ID. Tani model iPhone'a w dalszym ciągu korzysta z Touch ID. Tym razem czytnik linii papilarnych znajdzie się w przycisku zasilającym. Rozwiązanie to znamy już z iPada Air 2020.

Analityk Ross Young donosi, że Apple pracuje nad dwoma modelami iPhone'a SE. Mowa o ulepszonej wersji aktualnie sprzedanego iPhone'a SE 2020 oraz o całkowicie nowej konstrukcji. Pierwszy model otrzyma 5G i szybszy procesor, a drugi nowy design i ulepszony aparat.

Źródło: Apple Lab / Twitter

Źródło: Apple Lab / Twitter

iPhone SE na najnowszych renderach wygląda rewelacyjnie. Smartfon nie posiada wycięcia w ekranie i zachował elegancki design. Jedyną skazą jest czas oczekiwania. Nowy model pojawi się na rynku dopiero za około dwa lata. Do tego momentu tani iPhone będzie oferować ekran o przekątnej 4,7 cala i spore ramki.

Apple przygotowuje się do ogłoszenia iPhone'a SE 3 w 2022 roku

Jak podaje plotka, Apple już przygotowuje się do ogłoszenia iPhone'a SE 3 (jak nazywa go źródło) na początku 2022 roku. Według doniesień, firma z Cupertino stworzyła nowe miejsca pracy dla specjalistów od sondowania chipów, poprzez swojego partnera Xintec.

Xintec jest odpowiedzialny za proces testowania jakości i jest spółką zależną od TSMC. Jest to również wieloletni partner Apple, który pracował jako dostawca komponentów do pierwszego iPhone'a SE, jak i również SE (2020). Nowa informacja jest zgodna z przewidywaniami Ming-Chi Kuo - Apple może wypuścić następcę modelu iPhone SE (2020) w pierwszej połowie przyszłego roku. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.

iPhone SE 3 już niedługo? Apple zaczyna usuwać iPhone'a SE (2020)

Do września, iPhone SE (2020) był dostępny w trzech konfiguracjach: 64 GB, 128 GB i 256 GB. Jak się jednak okazało, po zaprezentowaniu nowych smartfonów z serii iPhone 13, tylko pierwsza i druga z tych pojemności pozostały dostępne w sklepie internetowym Apple. Ceny tych konfiguracji również nie uległy zmianom.

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, Apple planuje aktualizację modelu iPhone SE w pierwszej połowie 2022 roku. Obecny został uruchomiony w kwietniu 2020 roku, więc usunięcie wariantu 256 GB może być oznaką, że Apple zaczyna się przygotowywać do produkcji tego konkretnego modelu.

iPhone SE 3 rozczaruje? Nie do tego przyzwyczaiło nas Apple

Nie od dziś wiadomo, że Apple skupia się na produkcji jedynie drogich lub bardzo drogich smartfonów. Wyjątkiem jest obecność modeli SE, które cechują się wysoką wydajnością i rozsądnymi kompromisami, które pozytywnie wpływają na cenę urządzeń.

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Aktualnie Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek iPhone'a SE trzeciej generacji. Urządzenie zadebiutuje na rynku w pierwszej połowie 2022 roku. Niestety może nas niemiło zaskoczyć.

Apple od zeszłego roku skupia dużą uwagę na wyświetlaczach stosowanych w swoich urządzeniach. ProMotion pojawiło się w tabletach, telefonach i komputerach przenośnych. Stale na półkach sklepowych pojawiają się nowe modele wyposażone w panele Mini LED oraz OLED.

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Niestety wyżej wymienione aktualizacje w całości ominą iPhone'a SE. Zgodnie z najnowszymi plotkami telefon nadal oferować będzie klasyczny ekran IPS LCD o nazwie handlowej Liquid Retina.

iPhone SE będzie jedynym flagowym urządzeniem z procesorem o wysokiej wydajności i wyświetlaczem IPS LCD.

Smartfon może otrzymać obudowę znaną z modeli Xr i 11 oraz podzespoły z najnowszego iPhone'a 13 mini. Telefon nadal dostępny będzie w podstawowej wersji z 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Cena pozostanie niezmieniona i ma wynosić 2199 zł.

iPhone SE 3 może posiadać design iPhone'a XR oraz Touch ID

Zgodnie z chińską stroną MyDrivers, iPhone SE 3/2022 będzie wyposażony w konstrukcję znaną z iPhone'a XR oraz Touch ID. Będzie to również ostatni iPhone z wyświetlaczem LCD.

Maszynowe tłumaczenie raportu wyjaśnia, że projekt trzeciej generacji iPhone'a SE jest oparty na modelu z 2018 roku. Co więcej, będzie wyposażony w skaner linii papilarnych Touch ID, wbudowany w boczny przycisk, a także wyświetlacz LCD, chip A15 Bionic i łączność 5G. Raport zauważył, że urządzenie to ma być ostatnim iPhonem z wyświetlaczem LED.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

MyDrivers przyznało, że to twierdzenie stoi w sprzeczności z innymi niedawnymi roszczeniami, według których trzecia generacja iPhone'a SE będzie kontynuowała projekt bieżącej, drugiej generacji tego modelu. iPhone SE (2020) obecnie posiada tą samą konstrukcję, co wycofany iPhone 8.

Niejasne plotki, pojawiające się wokół projektu następnego iPhone'a SE, zostały zmieszane z informacjami z wiarygodnych źródeł, takich jak Ming-Chi Kuo i Ross Young. Początkowo mówiło się, że urządzenie będzie wyposażone w 6,1-calowy wyświetlacz, taki sam jak iPhone XR, ale z bocznym przyciskiem Touch ID. W tym roku, Kuo i Young wycofali się z tych słów, mówiąc, że trzecia generacja iPhone'a SE będzie zamiast tego mieć taki sam design jak obecny model z przyciskiem Home Button.

Źródło: Apple Lab / Twitter

Źródło: Apple Lab / Twitter

Część tego zamieszania może wyjaśnić dopiero przy okazji premiery iPhone'a SE 4. Young spodziewa się czwartej generacji iPhone'a SE w 2023 roku, który będzie wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz i charakterystyczny notch. MyDrivers podaje, że trzecia generacja iPhone'a SE będzie miała swoją premierą na wiosnę 2022 roku. Urządzenie ma posiadać standardową pojemność 64 GB pamięci masowej, a jego sugerowana cena detaliczna ma pozostać taka sama, jak w przypadku obecnej generacji.

AKTUALIZACJA 25.10.2021

Kiedy Apple zaprezentuje iPhone'a SE 3?

Analitycy rynkowi i znani dziennikarze zajmujący się sprzętem firmy Apple zapowiadają, że październikowa prezentacja - na której zobaczyliśmy nowe MacBooki Pro - była ostatnim wydarzeniem premierowym firmy w tym roku. Na najbliższą konferencję Apple przyjdzie zaczekać nam aż do marca 2022 roku.

Spodziewamy się, że to właśnie wtedy zaprezentowany zostanie kolejny budżetowy iPhone. Wszystkie dotychczasowe przecieki oraz premiery poprzednich modeli wskazują, że to właśnie podczas przyszłorocznej, wiosennej konferencji prasowej powinien pojawić się iPhone SE (2022). Urządzenie to otrzyma podzespoły z iPhone 13 i obudowę, którą doskonale znamy z iPhone'a 11.

Również LeaksApplePro przekazał, że kolejna konferencja prasowa Apple odbędzie się w marcu 2022 roku. Oprócz oczekiwanego iPhone'a SE trzeciej generacji, powinniśmy zobaczyć również 27-calowego iMaca z procesorem Apple Silicon oraz odświeżonego Maca mini. Możliwe także, że całość uzupełni przeprojektowany MacBook Air z procesorem Apple M2.

AKTUALIZACJA 26.10.2021

Przeciek: iPhone SE 3 opóźniony, ale pojawi się również iPhone SE Plus

Wcześniej w tym roku donoszono, że iPhone SE 3 z 5G i chipem A14 najprawdopodobniej pojawi się w pierwszej połowie 2022 roku. Oczekiwany nowy dodatek do podstawowej serii iPhone SE będzie prawdopodobnie ponownie wykorzysta konstrukcję znaną z drugiej generacji iPhone'a SE lub - bardziej optymistycznie - z iPhone'a X i iPhone'a 11.

Jednak zaufany leakster, Ross Young, twierdzi, że iPhone'a SE 3 może zostać przesunięty aż o dwa lata, dzięki czemu jego potencjalna data premiery miałaby miejsce gdzieś w 2024 roku. Pomimo tego, Apple wciąż może pracować nad budżetowym iPhonem na przyszły rok - według plotek, miałby to być iPhone SE Plus. Według Young'a, iPhone SE Plus (2022) będzie wyposażony w ten sam 4,7-calowy wyświetlacz LCD (jak iPhone 8), lecz zostałby uaktualniony o łączność 5G.

Jeśli rzeczywiście tak jest, to następny iPhone SE będzie posiadać również dość małą baterię, której pojemność wynosić będzie jedynie 1821 mAh, a rozdzielczość wyświetlacza 1334 x 750 pikseli. iPhone SE Plus będzie prawdopodobnie posiadać certyfikat IP67, a do odblokowania telefonu służyć będzie dobrze wszystkim znane Touch ID. Podczas gdy oczekujemy, że sugerowana cena detaliczna iPhone'a SE 3 będzie wynosić 2199 zł (tyle samo, co obecny iPhone SE (2020)), w tej chwili cena potencjalnego iPhone SE Plus nie jest znana i trudno co do niej spekulować.

Źródło: Apple

Źródło: Apple

AKTUALIZACJA 05.11.2021

Czy warto czekać na iPhone'a SE 3?

iPhone SE 3 pojawi się na początku przyszłego roku. Warto się więc zastanowić, czy warto czekać na nowy model, czy może jednak zdecydować się na zakup zeszłorocznego.

Najnowsza linia smartfonów firmy Apple, iPhone 13, jest pełna niesamowitych specyfikacji, ale jego wysoka cena sprawia, że dla wielu jest to niepraktyczny wybór. W opozycji można rozważyć zatem zakup iPhone'a 11, iPhone'a 12 mini lub budżetowego iPhone'a SE (2020). Ostatecznie warto również poczekać na iPhone'a SE 3.

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Źródło: Apple

W cenie 2199 zł, iPhone SE (2020) pozostaje najbardziej przystępnym cenowo wejściem do świata iPhone'ów i iOS. Warto jednak zauważyć, że niedawna obniżka ceny iPhone'a 11 do 2599 zł oraz stosunkowo niska cena iPhone'a 12 mini (3149 zł), to wciąż bardzo dobre oferty. Niemniej jednak, w tych i niższych kwotach można znaleźć wiele smartfonów działających w oparciu o system Android. Pojawia się zatem pytanie, czy iPhone SE 3 jest wart Twojej uwagi?

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Źródło: Apple

AKTUALIZACJA 19.11.2021

iPhone SE 3 z portem USB-C?

W ostatnim tygodniu było dość głośno o pewnej zagranicznej aukcji internetowej, na której można było kupić pierwszego na świecie iPhone'a z portem USB-C. Kwota, za jaką zainteresowani byli w stanie kupić tego smartfona, ostatecznie osiągnęła ponad 400 000 zł. Nie powinno być to jednak zbyt dużym zdziwieniem - użytkownicy sprzętu Apple od lat czekają na moment, w którym firma ta w pełni zdecyduje się na implementację portu USB-C we wszystkich swoich nowych produktach.

iPhone SE 3/2022 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [01.12.2021]

Ostatnio dość głośno było również o najnowszych MacBookach Pro, które - ku pozytywnemu zdziwieniu wszystkich fanów - przywróciły dodatkowe porty oraz zaktualizowane złącze MagSafe. Mając na uwadze tą zmianę, można zacząć się zastanawiać, czy Apple będzie dalej szło w tym kierunku?

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Wątpię, aby firma z Cupertino totalnie zignorowała ostatnie wielkie zainteresowanie iPhonem X z portem USB-C. Mając to na uwadze, można wstępnie zakładać, że nadchodzące modele iPhone SE 3 lub iPhone 14 mogą posiadać port USB-C. Inną prawdopodobną opcją mogłoby być także całkowite zrezygnowanie z portu na rzecz technologii bezprzewodowej. Czy jednak tak się stanie, okaże się dopiero w przyszłym roku podczas premiery tych urządzeń.

AKTUALIZACJA 24.11.2021

Promocje na iPhone SE (2020) z okazji Black Friday!

PONIŻSZE OFERTY SĄ NIEAKTUALNE

Apple uruchomiło oferty z okazji Black Friday w sklepie Apple Store. Firma sprzedaje swoje produkty w regularnych cenach, a za zakup wybranych modeli otrzymamy karty podarunkowe o różnej wartości. Decydując się na zakup iPhone'a SE otrzymamy kartę podarunkową o wartości 200 zł. Link do oferty

iDream, czyli autoryzowany sprzedawca sprzętu Apple, również rozpoczął pierwsze wyprzedaże z okazji nadchodzącego Black Friday. W ramach tego wydarzenia, wybrany sprzęt Apple kupimy w 30 ratach 0%. Mowa o MacBookach Air z procesorami Intel, zegarkach Apple Watch Series 3 oraz iPhone SE 2020. Link do oferty

AKTUALIZACJA 01.12.2021

Premiera nowego iPhone'a SE podobno w pierwszym kwartale 2022 roku

Według tajwańskiej firmy badawczej, TrendForce, Apple planuje wydać trzecią generację iPhone'a SE w pierwszym kwartale 2022 roku. Jeśli te ramy czasowe okażą się być dokładne, możemy spodziewać się, że urządzenie zostanie wydane do końca marca.

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, TrendForce podaje, że nowy iPhone SE pozostanie smartfonem klasy średniej z dodanym wsparciem dla 5G:

Jeśli chodzi o rozwój produktu, Apple pozostaje przy planie wydania trzeciej generacji iPhone'a SE w pierwszym kwartale 2022 roku i czterech modeli w ramach nowej serii w drugiej połowie 2022 roku. Oczekuje się, że iPhone SE trzeciej generacji będzie głównym narzędziem, które pomoże Apple zaznaczyć swoją obecność w segmencie smartfonów 5G klasy średniej. Jego wielkość produkcji w 2022 roku jest prognozowana na 25-30 mln sztuk.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, wcześniej twierdził, że nowy iPhone SE będzie miał podobny wygląd jak obecny model, który jest oparty na iPhone 8 - z 4,7-calowym wyświetlaczem, przyciskiem home i Touch ID, a także grubszymi ramkami. Kuo powiedział również, że kluczowe aktualizacje do urządzenia będą obejmować wsparcie dla łączności 5G i szybszy procesor.

Pojawiły się też pewne pogłoski, że Apple pracuje nad większą wersją iPhone'a SE, ale to urządzenie najprawdopodobniej pojawi się najwcześniej w 2023 roku.

Aktualizacja: 01 grudnia 2021 12:37
Aktualizacja: 24 listopada 2021 14:36
Aktualizacja: 19 listopada 2021 11:03
Aktualizacja: 05 listopada 2021 11:42
Aktualizacja: 25 października 2021 11:52