iPhone SE 3 (2022) - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.03.2022]

W oczekiwaniu na premierę trzeciej generacji iPhone'a SE, zapraszamy do naszego materiału aktualizowanego, gdzie na bieżąco publikujemy wszystkie plotki i przecieki dotyczące tego urządzenia.

Spis treści

iPhone SE 3 (2022) / Fot. Apple

iPhone SE 3 (2022) / Fot. Apple

iPhone SE (2020) jest jednym z najlepiej wycenionych produktów w całym katalogu Apple. Jak są dalsze plany firmy, dotyczące kolejnej generacji tego smartfona? Przedstawiamy najnowsze plotki, przecieki, a także potwierdzone informacje na temat iPhone'a SE 3/2022.

iPhone SE 3/2022 - Data premiery

Podejście Apple do iPhone'a SE nie zawsze było do końca przewidywalne. Oryginalny iPhone SE pojawił się w marcu 2016 roku i - oprócz rozszerzenia jego pamięci podstawowej w marcu 2017 roku - następna aktualizacja w postaci iPhone'a SE (2020) pojawiła się dopiero cztery lata później. Apple wycofało iPhone'a SE w 2018 roku, pozostawiając wiele podejrzeń, że sprzedaż budżetowego iPhone'a nie będzie kontynuowana.

Zobacz również:

 • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
 • Jaki smartfon kupić, aby nie przepłacić? Najbardziej opłacalne smartfony w 2023 roku

Przybycie iPhone'a SE (2020) w kwietniu 2020 roku było jednak miłym dodatkiem do obecnej oferty firmy, który zasygnalizował, że być Apple jednak zauważyło potencjał w tego typu urządzeniu.

Oto daty premiery poprzednich generacji iPhone'a SE:

 • iPhone SE (wersje 16 GB i 64 GB): 31 marca 2016
 • iPhone SE (wersje 32 GB i 64 GB): 24 marca 2017
 • iPhone SE (2020): 24 kwietnia 2020

Obserwatorzy branży spekulowali, że kolejny iPhone SE może mieć swoją premierę jesienią 2021 roku. Patrząc jednak na poprzednie premiery, najprawdopodobną datą zaprezentowania iPhone'a SE 3/2022 będzie pierwsza połowa 2022 roku. Informacja ta jest wspierana przez raport DigiTimes z lipca, który również sugeruje, że Apple przygotowuje się do uruchomienia następnej generacji iPhone'a SE w pierwszej połowie 2022 roku.

Co ciekawe, Apple po cichu przestał sprzedawać wersję iPhone'a SE (2020) zawierającą 256 GB pamięci masowej (choć wciąż pozostaje dostępny u niezależnych sprzedawców i przewoźników). Ruch ten może sygnalizować, że rozwój następnego iPhone'a SE rzeczywiście trwa.

iPhone SE 3/2022 - Cena

Nie sądzimy, że Apple będzie błądzić zbyt daleko od obecnego cennika - cena iPhone'a SE 3/2022 najprawdopodobniej pozostanie taka sama, jak w przypadku jego poprzednika.

Tak wygląda obecny cennik wszystkich dostępnych na stronie Apple modeli iPhone'a:

 • iPhone SE - 2199 zł
 • iPhone 11 - 2599 zł
 • iPhone 12 mini - 3149 zł
 • iPhone 12 - 3599 zł
 • iPhone 13 mini - 3599 zł
 • iPhone 13 - 4199 zł
 • iPhone 13 Pro - 5199 zł
 • iPhone 13 Pro Max - 5699 zł

Obecny iPhone SE (2020) kosztuje 2199 zł i mamy nadzieję, że trzecia generacja tego smartfona również będzie tak wyceniona.

iPhone SE 3/2022 - Czego możemy się spodziewać?

Ponieważ Apple wciąż musi potwierdzić prace nad nowym iPhonem SE, nie ma obecnie żadnych oficjalnych szczegółów na temat tego smartfona. Oczywiście, nie powstrzymało to przed wypłynięciem mnóstwa plotek.

Łączność 5G

Najbardziej oczywistym dodatkiem do nowego modelu będzie łączność 5G. Wszystkie modele iPhone'a 12, który przybył w 2020 roku, miały tę funkcję Dodatkowo, wszystkie smartfony z Androidem w tej półce cenowej również oferują łączność 5G. Modele takie jak OnePlus Nord, Motorola Edge i Realme 7 5G mogą pochwalić się tą funkcją. Informacja ta jest wspierana przez raport Macotakara, japońskiej strony skoncentrowanej na Apple o dużej wiarygodności.

Nie jest to jednak pewnik - zarówno iPhone Xr, jak i iPhone 11 nie posiadały łączności 5G. Jeśli iPhone SE 3/2022 ma być wzorowany właśnie na tych modelach, łączność 5G może zostać pominięta.

A15 Bionic

Jeśli Apple będzie dalej podążać tymi samym ścieżkami i wyda aktualizację iPhone'a SE w 2022 roku, uważamy za prawdopodobne, że iPhone SE 3/2022 może zawierać procesor A15 Bionic, znany iPhone'a 13.

Nie będzie to jednak katastrofą, jeśli tak się nie stanie - A13 Bionic to wciąż bardzo szybki procesor. Analityk William Yang wierzy jednak, że następny iPhone SE będzie posiadać uaktualniony chipset, a Macotakara idzie o krok dalej, sugerując, że będzie wyposażony właśnie w A15 Bionic.

Nowy design

Chociaż wielu oczekuje uaktualnienia designu iPhone'a SE, zmiana konstrukcji może wiązać się z pewnymi konsekwencjami. Przejście do pojemniejszej obudowy iPhone'a XR lub iPhone'a 11 oznaczałoby usunięcie Touch ID. Face ID jest jednak bardzo dobrze przyjętą i rozwiją przez lata funkcją. Apple wciąż posiada również materiały konstrukcyjne z poprzednich modeli, co dodatkowo obniża ewentualny koszt budowy urządzeń, które ją zawiera.

AKTUALIZACJA 22.10.2021

Do sieci trafił interesujący projekt nowego iPhone'a SE

iPhone SE to najtańszy smartfon w portfolio Apple. Urządzenie po raz pierwszy pojawiło się na rynku w 2016 roku. Po czterech latach gigant z Cupertino zdecydował się na wprowadzenie nowego modelu. Smartfony z rodziny SE, które do tej pory pojawiły się na rynku korzystały ze sprawdzonych podzespołów znanych ze starszych modeli. iPhone SE z 2016 roku był ulepszonym iPhone'm 5s, a aktualnie sprzedawany iPhone SE 2020 to odświeżony iPhone 8.

Źródło: Apple Lab / Twitter

Źródło: Apple Lab / Twitter

Do sieci trafiły kolejne plotki na temat iPhone'a SE kolejnej generacji. Zakładają one, że Apple w końcu całkowicie od nowa zaprojektuje swojego taniego iPhone'a. Smartfon miałby otrzymać wygląd podobny do aktualnej generacji iMaca z ekranem o przekątnej 24 cali. Niestety w informacjach znajdziemy informację o dacie premiery. Nastąpi ona dopiero w 2023 roku. Nie zrażając się jednak do długiego czasu oczekiwania możemy zobaczyć, jak powinien wyglądać nowy iPhone SE, a jest na co popatrzeć.

Koncept czwartej generacji iPhone'a SE wygląda jak mieszanka iPhone'a 12 mini/12 z najnowszym komputerem iMac. Smartfon posiada płaski front i plecki, a całość uzupełniają ścięte krawędzie i zaokrąglone rogi.

Źródło: Apple Lab / Twitter

Źródło: Apple Lab / Twitter

Smartfon w końcu posiada w pełni bezbramkowy ekran. Co ciekawe brakuje wycięcia w ekranie. Kamerka została umieszczono bezpośrednio w panelu podobnie jak w wielu smartfonach z Androidem. Było to możliwe ze względu na brak Face ID. Tani model iPhone'a w dalszym ciągu korzysta z Touch ID. Tym razem czytnik linii papilarnych znajdzie się w przycisku zasilającym. Rozwiązanie to znamy już z iPada Air 2020.

Analityk Ross Young donosi, że Apple pracuje nad dwoma modelami iPhone'a SE. Mowa o ulepszonej wersji aktualnie sprzedanego iPhone'a SE 2020 oraz o całkowicie nowej konstrukcji. Pierwszy model otrzyma 5G i szybszy procesor, a drugi nowy design i ulepszony aparat.

Źródło: Apple Lab / Twitter

Źródło: Apple Lab / Twitter

iPhone SE na najnowszych renderach wygląda rewelacyjnie. Smartfon nie posiada wycięcia w ekranie i zachował elegancki design. Jedyną skazą jest czas oczekiwania. Nowy model pojawi się na rynku dopiero za około dwa lata. Do tego momentu tani iPhone będzie oferować ekran o przekątnej 4,7 cala i spore ramki.

Apple przygotowuje się do ogłoszenia iPhone'a SE 3 w 2022 roku

Jak podaje plotka, Apple już przygotowuje się do ogłoszenia iPhone'a SE 3 (jak nazywa go źródło) na początku 2022 roku. Według doniesień, firma z Cupertino stworzyła nowe miejsca pracy dla specjalistów od sondowania chipów, poprzez swojego partnera Xintec.

Xintec jest odpowiedzialny za proces testowania jakości i jest spółką zależną od TSMC. Jest to również wieloletni partner Apple, który pracował jako dostawca komponentów do pierwszego iPhone'a SE, jak i również SE (2020). Nowa informacja jest zgodna z przewidywaniami Ming-Chi Kuo - Apple może wypuścić następcę modelu iPhone SE (2020) w pierwszej połowie przyszłego roku. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie.

iPhone SE 3 już niedługo? Apple zaczyna usuwać iPhone'a SE (2020)

Do września, iPhone SE (2020) był dostępny w trzech konfiguracjach: 64 GB, 128 GB i 256 GB. Jak się jednak okazało, po zaprezentowaniu nowych smartfonów z serii iPhone 13, tylko pierwsza i druga z tych pojemności pozostały dostępne w sklepie internetowym Apple. Ceny tych konfiguracji również nie uległy zmianom.

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, Apple planuje aktualizację modelu iPhone SE w pierwszej połowie 2022 roku. Obecny został uruchomiony w kwietniu 2020 roku, więc usunięcie wariantu 256 GB może być oznaką, że Apple zaczyna się przygotowywać do produkcji tego konkretnego modelu.

iPhone SE 3 rozczaruje? Nie do tego przyzwyczaiło nas Apple

Nie od dziś wiadomo, że Apple skupia się na produkcji jedynie drogich lub bardzo drogich smartfonów. Wyjątkiem jest obecność modeli SE, które cechują się wysoką wydajnością i rozsądnymi kompromisami, które pozytywnie wpływają na cenę urządzeń.

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Aktualnie Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek iPhone'a SE trzeciej generacji. Urządzenie zadebiutuje na rynku w pierwszej połowie 2022 roku. Niestety może nas niemiło zaskoczyć.

Apple od zeszłego roku skupia dużą uwagę na wyświetlaczach stosowanych w swoich urządzeniach. ProMotion pojawiło się w tabletach, telefonach i komputerach przenośnych. Stale na półkach sklepowych pojawiają się nowe modele wyposażone w panele Mini LED oraz OLED.

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Niestety wyżej wymienione aktualizacje w całości ominą iPhone'a SE. Zgodnie z najnowszymi plotkami telefon nadal oferować będzie klasyczny ekran IPS LCD o nazwie handlowej Liquid Retina.

iPhone SE będzie jedynym flagowym urządzeniem z procesorem o wysokiej wydajności i wyświetlaczem IPS LCD.

Smartfon może otrzymać obudowę znaną z modeli Xr i 11 oraz podzespoły z najnowszego iPhone'a 13 mini. Telefon nadal dostępny będzie w podstawowej wersji z 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Cena pozostanie niezmieniona i ma wynosić 2199 zł.

iPhone SE 3 może posiadać design iPhone'a XR oraz Touch ID

Zgodnie z chińską stroną MyDrivers, iPhone SE 3/2022 będzie wyposażony w konstrukcję znaną z iPhone'a XR oraz Touch ID. Będzie to również ostatni iPhone z wyświetlaczem LCD.

Maszynowe tłumaczenie raportu wyjaśnia, że projekt trzeciej generacji iPhone'a SE jest oparty na modelu z 2018 roku. Co więcej, będzie wyposażony w skaner linii papilarnych Touch ID, wbudowany w boczny przycisk, a także wyświetlacz LCD, chip A15 Bionic i łączność 5G. Raport zauważył, że urządzenie to ma być ostatnim iPhonem z wyświetlaczem LED.

Źródło: MacRumors

Źródło: MacRumors

MyDrivers przyznało, że to twierdzenie stoi w sprzeczności z innymi niedawnymi roszczeniami, według których trzecia generacja iPhone'a SE będzie kontynuowała projekt bieżącej, drugiej generacji tego modelu. iPhone SE (2020) obecnie posiada tą samą konstrukcję, co wycofany iPhone 8.

Niejasne plotki, pojawiające się wokół projektu następnego iPhone'a SE, zostały zmieszane z informacjami z wiarygodnych źródeł, takich jak Ming-Chi Kuo i Ross Young. Początkowo mówiło się, że urządzenie będzie wyposażone w 6,1-calowy wyświetlacz, taki sam jak iPhone XR, ale z bocznym przyciskiem Touch ID. W tym roku, Kuo i Young wycofali się z tych słów, mówiąc, że trzecia generacja iPhone'a SE będzie zamiast tego mieć taki sam design jak obecny model z przyciskiem Home Button.

Źródło: Apple Lab / Twitter

Źródło: Apple Lab / Twitter

Część tego zamieszania może wyjaśnić dopiero przy okazji premiery iPhone'a SE 4. Young spodziewa się czwartej generacji iPhone'a SE w 2023 roku, który będzie wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz i charakterystyczny notch. MyDrivers podaje, że trzecia generacja iPhone'a SE będzie miała swoją premierą na wiosnę 2022 roku. Urządzenie ma posiadać standardową pojemność 64 GB pamięci masowej, a jego sugerowana cena detaliczna ma pozostać taka sama, jak w przypadku obecnej generacji.

AKTUALIZACJA 25.10.2021

Kiedy Apple zaprezentuje iPhone'a SE 3?

Analitycy rynkowi i znani dziennikarze zajmujący się sprzętem firmy Apple zapowiadają, że październikowa prezentacja - na której zobaczyliśmy nowe MacBooki Pro - była ostatnim wydarzeniem premierowym firmy w tym roku. Na najbliższą konferencję Apple przyjdzie zaczekać nam aż do marca 2022 roku.

Spodziewamy się, że to właśnie wtedy zaprezentowany zostanie kolejny budżetowy iPhone. Wszystkie dotychczasowe przecieki oraz premiery poprzednich modeli wskazują, że to właśnie podczas przyszłorocznej, wiosennej konferencji prasowej powinien pojawić się iPhone SE (2022). Urządzenie to otrzyma podzespoły z iPhone 13 i obudowę, którą doskonale znamy z iPhone'a 11.

Również LeaksApplePro przekazał, że kolejna konferencja prasowa Apple odbędzie się w marcu 2022 roku. Oprócz oczekiwanego iPhone'a SE trzeciej generacji, powinniśmy zobaczyć również 27-calowego iMaca z procesorem Apple Silicon oraz odświeżonego Maca mini. Możliwe także, że całość uzupełni przeprojektowany MacBook Air z procesorem Apple M2.

AKTUALIZACJA 26.10.2021

Przeciek: iPhone SE 3 opóźniony, ale pojawi się również iPhone SE Plus

Wcześniej w tym roku donoszono, że iPhone SE 3 z 5G i chipem A14 najprawdopodobniej pojawi się w pierwszej połowie 2022 roku. Oczekiwany nowy dodatek do podstawowej serii iPhone SE będzie prawdopodobnie ponownie wykorzysta konstrukcję znaną z drugiej generacji iPhone'a SE lub - bardziej optymistycznie - z iPhone'a X i iPhone'a 11.

Jednak zaufany leakster, Ross Young, twierdzi, że iPhone'a SE 3 może zostać przesunięty aż o dwa lata, dzięki czemu jego potencjalna data premiery miałaby miejsce gdzieś w 2024 roku. Pomimo tego, Apple wciąż może pracować nad budżetowym iPhonem na przyszły rok - według plotek, miałby to być iPhone SE Plus. Według Young'a, iPhone SE Plus (2022) będzie wyposażony w ten sam 4,7-calowy wyświetlacz LCD (jak iPhone 8), lecz zostałby uaktualniony o łączność 5G.

Jeśli rzeczywiście tak jest, to następny iPhone SE będzie posiadać również dość małą baterię, której pojemność wynosić będzie jedynie 1821 mAh, a rozdzielczość wyświetlacza 1334 x 750 pikseli. iPhone SE Plus będzie prawdopodobnie posiadać certyfikat IP67, a do odblokowania telefonu służyć będzie dobrze wszystkim znane Touch ID. Podczas gdy oczekujemy, że sugerowana cena detaliczna iPhone'a SE 3 będzie wynosić 2199 zł (tyle samo, co obecny iPhone SE (2020)), w tej chwili cena potencjalnego iPhone SE Plus nie jest znana i trudno co do niej spekulować.

Źródło: Apple

Źródło: Apple

AKTUALIZACJA 05.11.2021

Czy warto czekać na iPhone'a SE 3?

iPhone SE 3 pojawi się na początku przyszłego roku. Warto się więc zastanowić, czy warto czekać na nowy model, czy może jednak zdecydować się na zakup zeszłorocznego.

Najnowsza linia smartfonów firmy Apple, iPhone 13, jest pełna niesamowitych specyfikacji, ale jego wysoka cena sprawia, że dla wielu jest to niepraktyczny wybór. W opozycji można rozważyć zatem zakup iPhone'a 11, iPhone'a 12 mini lub budżetowego iPhone'a SE (2020). Ostatecznie warto również poczekać na iPhone'a SE 3.

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Źródło: Apple

W cenie 2199 zł, iPhone SE (2020) pozostaje najbardziej przystępnym cenowo wejściem do świata iPhone'ów i iOS. Warto jednak zauważyć, że niedawna obniżka ceny iPhone'a 11 do 2599 zł oraz stosunkowo niska cena iPhone'a 12 mini (3149 zł), to wciąż bardzo dobre oferty. Niemniej jednak, w tych i niższych kwotach można znaleźć wiele smartfonów działających w oparciu o system Android. Pojawia się zatem pytanie, czy iPhone SE 3 jest wart Twojej uwagi?

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Źródło: Apple

AKTUALIZACJA 19.11.2021

iPhone SE 3 z portem USB-C?

W ostatnim tygodniu było dość głośno o pewnej zagranicznej aukcji internetowej, na której można było kupić pierwszego na świecie iPhone'a z portem USB-C. Kwota, za jaką zainteresowani byli w stanie kupić tego smartfona, ostatecznie osiągnęła ponad 400 000 zł. Nie powinno być to jednak zbyt dużym zdziwieniem - użytkownicy sprzętu Apple od lat czekają na moment, w którym firma ta w pełni zdecyduje się na implementację portu USB-C we wszystkich swoich nowych produktach.

iPhone SE 3 (2022) - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [28.03.2022]

Ostatnio dość głośno było również o najnowszych MacBookach Pro, które - ku pozytywnemu zdziwieniu wszystkich fanów - przywróciły dodatkowe porty oraz zaktualizowane złącze MagSafe. Mając na uwadze tą zmianę, można zacząć się zastanawiać, czy Apple będzie dalej szło w tym kierunku?

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Wątpię, aby firma z Cupertino totalnie zignorowała ostatnie wielkie zainteresowanie iPhonem X z portem USB-C. Mając to na uwadze, można wstępnie zakładać, że nadchodzące modele iPhone SE 3 lub iPhone 14 mogą posiadać port USB-C. Inną prawdopodobną opcją mogłoby być także całkowite zrezygnowanie z portu na rzecz technologii bezprzewodowej. Czy jednak tak się stanie, okaże się dopiero w przyszłym roku podczas premiery tych urządzeń.

AKTUALIZACJA 24.11.2021

Promocje na iPhone SE (2020) z okazji Black Friday!

PONIŻSZE OFERTY SĄ NIEAKTUALNE

Apple uruchomiło oferty z okazji Black Friday w sklepie Apple Store. Firma sprzedaje swoje produkty w regularnych cenach, a za zakup wybranych modeli otrzymamy karty podarunkowe o różnej wartości. Decydując się na zakup iPhone'a SE otrzymamy kartę podarunkową o wartości 200 zł. Link do oferty

iDream, czyli autoryzowany sprzedawca sprzętu Apple, również rozpoczął pierwsze wyprzedaże z okazji nadchodzącego Black Friday. W ramach tego wydarzenia, wybrany sprzęt Apple kupimy w 30 ratach 0%. Mowa o MacBookach Air z procesorami Intel, zegarkach Apple Watch Series 3 oraz iPhone SE 2020. Link do oferty

AKTUALIZACJA 01.12.2021

Premiera nowego iPhone'a SE podobno w pierwszym kwartale 2022 roku

Według tajwańskiej firmy badawczej, TrendForce, Apple planuje wydać trzecią generację iPhone'a SE w pierwszym kwartale 2022 roku. Jeśli te ramy czasowe okażą się być dokładne, możemy spodziewać się, że urządzenie zostanie wydane do końca marca.

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, TrendForce podaje, że nowy iPhone SE pozostanie smartfonem klasy średniej z dodanym wsparciem dla 5G:

Jeśli chodzi o rozwój produktu, Apple pozostaje przy planie wydania trzeciej generacji iPhone'a SE w pierwszym kwartale 2022 roku i czterech modeli w ramach nowej serii w drugiej połowie 2022 roku. Oczekuje się, że iPhone SE trzeciej generacji będzie głównym narzędziem, które pomoże Apple zaznaczyć swoją obecność w segmencie smartfonów 5G klasy średniej. Jego wielkość produkcji w 2022 roku jest prognozowana na 25-30 mln sztuk.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, wcześniej twierdził, że nowy iPhone SE będzie miał podobny wygląd jak obecny model, który jest oparty na iPhone 8 - z 4,7-calowym wyświetlaczem, przyciskiem home i Touch ID, a także grubszymi ramkami. Kuo powiedział również, że kluczowe aktualizacje do urządzenia będą obejmować wsparcie dla łączności 5G i szybszy procesor.

Pojawiły się też pewne pogłoski, że Apple pracuje nad większą wersją iPhone'a SE, ale to urządzenie najprawdopodobniej pojawi się najwcześniej w 2023 roku.

AKTUALIZACJA 09.12.2021

Ming-Chi Kuo potwierdza: AirPods Pro 2 jesienią 2022 roku!

Znany analityk Apple właśnie ujawnił harmonogramy dotyczące premier nadchodzących urządzeń tej firmy. Według Ming-Chi Kuo (za pośrednictwem 9To5Mac), Apple planuje wydać aż trzy różne wersje swojego smartwatcha jesienią przyszłego roku: Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2 oraz wzmocnioną (rugged) wersję dla sportowców. Ponadto, firma ma w planach zaprezentować także AirPods Pro 2, które będą wyposażone w nowe wbudowane czujniki związane ze zdrowiem.

AKTUALIZACJA 09.12.2021

Ming-Chi Kuo ujawnia datę premiery iPhone'a SE 3

Znany analityk Apple właśnie ujawnił harmonogramy dotyczące premier nadchodzących urządzeń tej firmy. Według Ming-Chi Kuo (za pośrednictwem 9To5Mac), Apple planuje wydać aż trzy różne wersje swojego smartwatcha jesienią przyszłego roku: Apple Watch Series 8, Apple Watch SE 2 oraz wzmocnioną (rugged) wersję dla sportowców. Ponadto, firma ma w planach zaprezentować także AirPods Pro 2, które będą wyposażone w nowe wbudowane czujniki związane ze zdrowiem.

Warto zauważyć, że Kuo miał również wcześniej stwierdzić, że Apple zaprezentuje w przyszłym roku swój zestaw do VR/AR. Znany analityk nie oferuje jednak żadnych konkretnych szczegółów dotyczących każdego z wyżej wymienionych produktów. Kuo ujawnił również szczegóły na temat iPhone'a SE 3, który podobno ma mieć swoją premierę gdzieś na początku 2023 roku.

Wcześniej plotkowano, że następny iPhone SE pojawi się z niewielkimi ulepszeniami w stosunku do poprzednich generacji i zostanie wprowadzony na rynek w 2022 roku. Kuo uważa jednak, że następna generacja iPhone'a SE pojawi się rok po spodziewanej dacie premiery i - co więcej - z poważnymi aktualizacjami dotyczącymi jego specyfikacji. Przede wszystkim obejmować będą one większy wyświetlacz, sparowany z 4 GB pamięci RAM.

AKTUALIZACJA 10.12.2021

Premiera iPhone'a SE 3 coraz bliżej! Dostawcy zaczynają przygotowywać się do wysyłek

Według źródeł branżowych, cytowanych przez DigiTimes, wielu dostawców komponentów w łańcuchu dostaw firmy Apple zaczęło przygotowania do dostaw trzeciej generacji iPhone'a SE. Zaplanowana premiera tego smartfona ma odbyć się w pierwszej połowie 2022 roku.

Pełny raport nie został jeszcze wydany, ale w jego podglądzie czytamy:

Dostawcy VCM nie widzą zmniejszenia zamówień na nowe iPhone'y: VCM i innych dostawców komponentów nadal nie zauważają zmniejszenia w zamówieniach na nowe iPhone'y.

Na początku tego tygodnia, Ming-Chi Kuo powiedział, że nowy iPhone SE będzie wyposażony w ten sam 4,7-calowy wyświetlacz i 3 GB pamięci RAM, co obecny model. Ma posiadać również przycisk Home z Touch ID i grubsze ramki. Aktualizacja iPhone'a SE ma jednak obejmować wsparcie 5G i szybszy procesor - prawdopodobnie A15 Bionic, który zadebiutował w modelach iPhone'a 13 najnowszym iPadzie mini.

Weddług tajwańskiej firmy badawczej TrendForce, nowy iPhone SE zostanie wydany w pierwszym kwartale 2022 roku. Jeśli te ramy czasowe okażą się dokładne, możemy spodziewać się, że urządzenie zostanie wydane do końca marca.

Plotki sugerują, że premiera czwartej generacji iPhone'a SE jest zaplanowana na 2023 rok. Model ten ma przynieść bardziej znaczące zmiany, w tym większy wyświetlacz i 4 GB pamięci RAM. Jest możliwe, że ten większy iPhone SE będzie wyposażony w konstrukcję opartą na modelu iPhone XR.

AKTUALIZACJA 14.12.2021

Składany iPhone w 2024? Co z modelem SE?

Jak komunikuje analityk Apple, Ross Young, składany iPhone najprawdopodobniej pojawi się dopiero w 2024 roku. Firma pracuje nad prototypem tego nowego telefonu, co było oczywiste z faktu, że Samsung dostarczył składane próbki wyświetlacza do Apple.

W oparciu o poprzednie raporty, składany iPhone od Apple będzie posiadać 8-calowy elastyczny wyświetlacz OLED. Wcześniej w tym roku, redakcja Bloomberg poinformowała, że Apple rozpoczęło pracę nad tym nowym urządzeniem, ale praca do tej pory jest ograniczona tylko do jego wyświetlacza. Podczas gdy firma znajduje się z dala od komercyjnego uruchomienia pierwszego składanego smartfona, jej rywal Samsung już ustalił swoją pozycję na rynku i obecnie dominuje w tej kategorii sprzętu mobilnego.

Co jednak z iPhonem SE trzeciej generacji? Wciąż spodziewamy się, że ten pojawi się w marcu przyszłego roku. Spekuluje się, że może otrzymać nową starą konstrukcję znaną z iPhone'a X, lecz pojawiają się również głosy, że Apple zaprezentuje nam model SE Plus. Jeśli firma z Cupertino rzeczywiście wyda w przyszłości składanego iPhone'a, najprawdopodobniej nie doczekamy się podobnej wersji iPhone'a SE w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

AKTUALIZACJA 21.12.2021

iPhone SE 3 5G już wkrótce w fazie produkcji próbnej

Przystępny cenowo iPhone SE już od dłuższego czasu oczekuje swojej nowej generacji. W 2020 roku, iPhone SE został odświeżony po raz drugi, otrzymując nową konstrukcję znaną z iPhone'a 7, a także lepszy aparat i procesor. Oczekuje się, że gigant z Cupertino zaprezentuje trzecią generację iPhone SE gdzieś 2022 roku.

Ostatni raport sugeruje, że premiera iPhone'a SE 3 (2022) może odbyć się w pierwszym kwartale 2022 roku, najprawdopodobniej w marcu. Kolejny raport, pochodzący od ITHome, potwierdza ostatnie plotki na temat specyfikacji tego smartfona, a także sugeruje, że już wkrótce w fazie produkcji próbnej. Jednocześnie zaprzecza on jednak wcześniejszym informacjom, jakimi podzieliło się z nami DigiTimes - sugerowali, że Apple zmniejszy zamówień produkcyjne na iPhone'aSE 3.

AKTUALIZACJA 28.12.2021

iPhone SE 3 (2022) bez slotu na kartę SIM?

Anonimowy tipster poinformował redakcję MacRumors, że Apple przygotowuje się do uruchomienia smartfonów wykorzystujących jedynie funkcję eSIM od września 2022 roku. Tipster udostępnił pozornie wiarygodny dokument zarysowujący ramy czasowe dla tej inicjatywy, choć dokument ten nie wspomina konkretnie o firmie Apple lub modelach iPhone'a.

W ramach przejścia, niektórzy amerykańscy operatorzy komórkowi będą rzekomo oferować wybrane modele iPhone'a 13 bez karty nano-SIM w pudełku w drugim kwartale 2022 roku. Co więcej, modele iPhone'a 13, sprzedawane w stacjonarnych sklepach Apple lub na Apple.com, już nie posiadają karty nano-SIM w pudełku.

Biorąc pod uwagę rzekomy termin, przypadający na wrzesień 2022 roku, możliwe jest, że Apple może usunąć fizyczne gniazdo karty SIM począwszy od niektórych modeli iPhone 14 i ostatecznie usunąć je całkowicie wraz z pojawieniem się iPhone'a 15.

Pojawia się zatem pytanie, co z iPhonem SE (2022)? W tej kwestii raczej nie mamy się o co martwić, bowiem Apple bardzo lubi recyklingować swoje urządzenia. Jeśli przyszłoroczny model zostanie zaprezentowany przed premierą iPhone'a 14, to z całą pewnością będzie to dobrze nam znana konstrukcja z iPhone'a 8, iPhone'a X lub iPhone'a 11. W takim przypadku, mamy stuprocentową pewność, że slot na kartę SIM będzie obecny.

AKTUALIZACJA 05.01.2022

Jak możemy dowiedzieć się z najnowszych przecieków pochodzących z Chin, iPhone SE 3/2022 ma kosztować około 2200 zł. Za taką kwotę Apple ma zaoferować nam odświeżenie iPhone'a 11, jednego z najlepszych smartfonów tej firmy na przestrzeni ostatnich lat.

Źródło: Weibo via Notebookcheck

Źródło: Weibo via Notebookcheck

AKTUALIZACJA 08.01.2022

iPhone SE 3 jednak bez zmian konstrukcyjnych

Najnowsze plotki sugerują, że iPhone SE 2022 będzie jedynie nieznaczną aktualizacją iPhone'a SE 2020. Urządzenie otrzyma identyczną obudowę, znaną z modelu iPhone 8, a zmiany dotyczyć będą jedynie specyfikacji technicznej telefonu. W takim przypadku miałby on otrzymać 4,7-calowy ekran IPS LCD. Nie powinniśmy spodziewać się również dodatkowego aparatu ultraszerokokątnego.

AKTUALIZACJA 10.01.2022

iPhone SE z obudową iPhone'a 11 dopiero w 2024 roku

Użytkownik Twittera - @dylandkt - w najnowszej notatce udostępnionej na Twitterze donosi, że iPhone SE 2022 będzie wyglądać tak samo jak model z 2020 roku. Główną nowością ma być pojawienie się łączności z siecią komórkową 5G. Apple powinno wykorzystać jednak procesor znany z iPhone'a 13 oraz zaoferować większą ilość pamięci operacyjnej. Z innych źródłem wynika także, że zupełnie nowy iPhone SE - najprawdopodobniej bazujący na modelu iPhone 11 lub iPhone Xr - ma pojawić się dopiero w 2024 roku.

AKTUALIZACJA 11.01.2022

Gurman: iPhone SE 3 ma zostać zaprezentowany podczas wiosennej konferencji

Mark Gurman przedstawił w swoim cotygodniowym newsleterze, PowerOn, kilka najnowszych informacji dotyczące produktów Apple.

Jak możemy przeczytać, według Gurmana, Apple ma w planach zaprezentować najnowszą generację iPhone'a SE podczas swojej wiosennej konferencji. Wydarzenie to, jak wszystkie poprzednie na przestrzeni ostatnich dwóch lat, odbędą się online. Tegoroczna edycja budżetowego smartfona od Apple ma jednak otrzymać tylko nieznaczną aktualizację - telefon otrzyma wsparcie dla sieci 5G, ulepszony aparat oraz nowy procesor.

AKTUALIZACJA 13.01.2022

Najnowsze plotki dotyczące iPhone'a 14 oraz iPhone'a 15 mówią o konstrukcji, która miałaby zakładać nowy wygląd przedniego oraz tylnego aparatu. Według tych informacji, Apple miałoby zrezygnować z niesławnego notcha (wycięcia w ekranie), jednocześnie zmieniając jego formę na mały otwór, w którym znajdowałaby się kamerka do selfie. Mówi się również o ulepszonym Face ID, które miałoby znajdować się pod samym ekranem smartfona.

Niestety, najnowsze aktualizacje najprawdopodobniej nie trafią do trzeciej generacji iPhone'a SE. Najnowsze plotki na jego temat wskazują jasno, że smartfon ten nie otrzyma zbyt wiele - aktualizacja dotyczyć będzie najprawdopodobniej jedynie jego podzespołów oraz tylnej kamery. Znana nam konstrukcja z iPhone'a 8, którą posiada również druga generacja iPhone'a SE, najprawdopodobniej będzie obecna również w jego trzeciej generacji.

AKTUALIZACJA 14.01.2022

W sieci pojawiły się dziś nowe rendery, rzekomo przedstawiające nadchodzącego iPhone'a SE (2022). Za ich publikację odpowiedzialny jest portal tentechreview.com, a same grafiki zostały wykonane przez Davida Kowalskiego (@xleaks7 na Twitterze). Jak możemy wyczytać z artykułu portalu, nie jest to przypadkowy projekt, oparty jedynie o plotki, gdyż grafiki te powstały w oparciu o pliki CAD.

Niestety jednak, po raz kolejny potwierdza to wszystkie najnowsze plotki, według których trzecia generacja iPhone'a SE nie przyniesie wielu aktualizacji względem swojego poprzednika.

Fot. @xleaks7 / tentechreview.com

Fot. @xleaks7 / tentechreview.com

Fot. @xleaks7 / tentechreview.com

Fot. @xleaks7 / tentechreview.com

Fot. @xleaks7 / tentechreview.com

Fot. @xleaks7 / tentechreview.com

AKTUALIZACJA 17.01.2022

Gurman: iPhone SE 3 (2022) pojawi się podczas wiosennej konferencji Apple

Mark Gurman poinformował w swoim cotygodniowym newsleterze PowerOn, że iPhone SE 3 (2022) pojawi się podczas wiosennej konferencji Apple. Wydarzenie to miałoby odbyć się w formie online, podobnie jak w poprzednim roku.

AKTUALIZACJA 18.01.2022

Jakiś czas temu napisałem artykuł o tym, że iPhone 13 mini może być ostatnim kompaktowym smartfonem Apple. Wygląda na to, że nie był to kompletnie ślepy strzał. Pod koniec roku ujrzymy iPhone'a 14, który nie będzie jednak posiadał swojej wersji mini. To co jednak zadziwia najbardziej, to zmiana dotycząca iPhone'a SE, który w 2023 roku ma otrzymać ekran o przekątnej 5,7 cala.

Obecna przekątna tego modelu wynosi 4,7 cala, więc będzie to spora zmiana. Oprócz zmiany w wielkości ekranu, iPhone SE 4. generacji ma posiadać również zmienioną stylistykę. Niestety jednak zmiany te nie zawitają do tegorocznego modelu.

AKTUALIZACJA 19.01.2022

iPhone SE 3 zgłoszony w bazie danych regulacyjnych

Jak zauważył francuski blog Consomac, Apple złożył wczoraj informacje na temat niewydanych jeszcze modeli iPhone i iPad w bazie danych Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej.

Zgłoszenia prawdopodobnie reprezentują trzecią generację iPhone'a SE, piątą generację iPada Air i potencjalnie więcej urządzeń Apple. Niewydane modele iPhone'a mają identyfikatory A2595, A2783 i A2784, podczas gdy niewydane modele iPada mają identyfikatory A2588, A2589, A2591, A2696, A2757, A2759, A2761, A2766 i A2777.

Takie zgłoszenia Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej wielokrotnie w ciągu ostatnich lat zapowiadały premierę nowych produktów Apple, w tym kilku modeli komputerów Mac, iPhone'ów, iPadów, iPadów Pro, zegarków Apple Watch i słuchawek AirPods. Zgłoszenia są prawnie wymagane dla wszystkich urządzeń, które oferują szyfrowanie sprzedawane w Rosji i wybranych innych krajach.

AKTUALIZACJA 20.01.2022

Oczekuje się, że Apple wprowadzi nowego iPhone'a SE już w kwietniu

Trzecia generacja iPhone'a SE z łącznością 5G ma pojawić się na rynku już w kwietniu. Analityk Ross Young zatweetował, że produkcja paneli wyświetlacza dla nowej generacji iPhone'a SE rozpoczyna się w tym miesiącu, a jego premiera ma odbyć się w drugiej połowie kwietnia lub na początku maja.

AKTUALIZACJA 22.01.2022

iPhone SE 3 bez słuchawek i ładowarki w zestawie

Apple nie będzie już dołączać słuchawek EarPods z każdego iPhone'a sprzedawanego we Francji, począwszy od 24 stycznia, zgodnie z zawiadomieniem opublikowanym przez francuskiego przewoźnika iGeneration. Apple był wcześniej zobowiązany do włączenia EarPods w pudełku z iPhone'a ze względu na francuskie prawo, które wymagało, aby każdy smartfon sprzedawany w tym kraju posiadał w pudełku "zestaw głośnomówiący", ale prawo to zostało zmienione na rzecz zmniejszenia śladu środowiskowego urządzeń cyfrowych.

Począwszy od iPhone'a 12 w 2020 roku, Apple przestał dodawać słuchawki EarPods i zasilacz z pudełkach iPhone'a, twierdząc, że robi to, aby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko. Po usunięciu obu akcesoriów pudełko iPhone'a stało się drastycznie cieńsze. Apple usunął też oba elementy ze starszych modeli iPhone'a, które nadal sprzedawał.

Czy taki sam los czeka tegoroczną generację iPhone'a SE? Pomimo faktu, że model ten jest budżetowym smartfonem Apple, najprawdopodobniej on również nie będzie posiadał w zestawie słuchawek oraz ładowarki. Jedynym akcesorium, na jakie możemy liczyć, to - tak samo jak w przypadku iPhone'a 12 oraz iPhone'a 13 - kabel lightning.

AKTUALIZACJA 26.01.2022

iPhone SE (2020) czy iPhone SE (2022)?

iPhone SE 3 pojawi się już w kwietniu, warto się więc zastanowić, czy czekać na nowy model, czy może jednak zdecydować się na zakup poprzedniego.

W tym celu polecamy: Czy wciąż warto kupić najbardziej przystępnego cenowo iPhone'a SE?

Najnowsza linia smartfonów firmy Apple, iPhone 13, jest pełna niesamowitych specyfikacji, ale jego wysoka cena sprawia, że dla wielu jest to niepraktyczny wybór. W opozycji można rozważyć zatem zakup iPhone'a 11, iPhone'a 12 mini lub budżetowego iPhone'a SE (2020). Ostatecznie warto również poczekać na iPhone'a SE 3.

AKTUALIZACJA 28.01.2022

iPhone SE 3 (2022) - ile będzie kosztować?

Oczekuje się, że iPhone SE 3. generacji zachowa swoją bardziej przystępną cenę. Jak podaje serwis RadioTimes.com, telefon ten będzie prawdopodobnie kosztować około £ 400 (około 2200 zł). Cena ta miałaby dotyczyć modelu z najniższą opcją pamięci masowej.

iPhone'a SE 2. generacji można obecnie znaleźć za 2099 zł.

AKTUALIZACJA 31.01.2022

Czy iPhone SE ma jeszcze sens?

Apple ma zaprezentować swoje nowe urządzenia podczas zbliżającej się wielkimi krokami wiosennej prezentacji produktowej. Z tego co wiemy, firma ma przedstawić światu nowego iPhone'a SE (2022), iPada Air oraz dwa nowe modele komputerów Mac. Chyba wszyscy się zgodzimy, że najbardziej kontrowersyjny będzie właśnie iPhone SE, którego sens w 2022 roku powoli staje się gdzieś znikać.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Apple głównie skupi się właśnie na trzeciej generacji iPhone'a SE. Na Twitterze napisał o tym Mark Gurman, że jego zdaniem konferencja odbędzie się w marcu lub w kwietniu.

AKTUALIZACJA 02.02.2022

Nowy iPhone SE zaoferuje 3 konfiguracje pamięci

Jak donosi serwis 91 Mobiles, Apple przywiózł niewydany model iPhone'a i dwa niewydane modele iPada do Indii dla "celów testowych". Firma podobno ma ogłosić nową generację iPhone'a SE, iPada Air i budżetowego iPada na wiosnę, więc jest prawdopodobne, że są to właśnie te urządzenia.

Według raportu, iPhone SE został importowany do Indii pod trzema numerami modeli (A2595, A2783, i A2784), które wskazują, że najprawdopodobniej będzie w trzech konfiguracjach pamięci masowej.

AKTUALIZACJA 03.02.2022

iPhone SE (2022) na nowych rednerach

W sieci pojawiły się nowe rednery nadchodzącego iPhone'a SE (2022), które po raz kolejny potwierdzają, że smartfon ten będzie posiadał starą konstrukcję obudowy.

iphone-se-2022

Źródło: LetsGoDigital / Concept Creator

iphone-se-2022

Źródło: LetsGoDigital / Concept Creator

Jak ujawnił serwis LetsGoDigital, trzecia generacja iPhone'a SE będzie posiadać projekt identyczny ze swoim poprzednikiem. Smartfon ten ma być jednak zasilany przez Apple A15 Bionic, prawdopodobnie w tej samej konfiguracji jak iPhone 13 Mini i iPhone 13.

iphone-se-2022

Źródło: LetsGoDigital / Concept Creator

iphone-se-2022

Źródło: LetsGoDigital / Concept Creator

AKTUALIZACJA 08.02.2022

iPhone SE 3 (2022) może zadebiutować 8 marca

Całkiem możliwe, że już za miesiąc - a dokładnie 8 marca - odbędzie się oficjalna premiera trzeciej generacji iPhone'a SE. Z dotychczasowych nieoficjalnych, choć wysoce wiarygodnych, informacji wynika również specyfikacja techniczna tego smartfona. Spodziewamy się zobaczyć modem w standardzie 5G, kompaktowa obudowa, ładowanie bezprzewodowe i wydajność znana z modeli flagowych.

AKTUALIZACJA 14.02.2022

iPhone SE 3 może być wydajniejszy od Galaxy S22

Serwis PCMag przeprowadził testy porównawcze w Geekbench 5. Dotyczyły one Galaxy S22 Ultra z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, który osiągnął wielordzeniowy wynik 3,433 punktów, w porównaniu do 4,647 punktów dla iPhone 13 Pro Max z Apple A15 Bionic. Na podstawie tych wyników iPhone 13 Pro Max jest o około 35% szybszy od Galaxy S22 Ultra pod względem wydajności procesora.

W Stanach Zjednoczonych, wszystkie modele Galaxy S22 są wyposażone w Snapdragona 8 Gen 1, ale modele sprzedawane w Europie korzystają z Exynosa 2200. Wyniki Geekbench 5 dla modeli z Exynosem 2200 nadal mają wielordzeniowe wyniki w granicy 3,000 punktów.

PCMag przeprowadził również test Geekbench ML dla wydajności uczenia maszynowego i iPhone 13 Pro Max osiągnął wynik 948 punktów. Jest to ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku Galaxy S22 Ultra, który otrzymał 448 punktów. Chip Apple A15 Bionic wyposażony jest w nowy 16-rdzeniowy Neural Engine zdolny do 15.8 bilionów operacji na sekundę dla zadań uczenia maszynowego, takich jak przetwarzania poleceń Siri w trybie on-device.

Źródło: PCMag

Pojawia się więc pytanie, jak będzie z wydajnością nadchodzącego iPhone'a SE 3 (2022)? Z wszelkich plotek i założeń wynika, że smartfon ten - tak samo jak wspomniany wcześniej iPhone 13 Pro Max - będzie posiadał najnowszy chip Apple A15 Bionic. Można więc myśleć, że pomimo swojej etykiety "budżetowego", nowy iPhone SE będzie wydajniejszy od dopiero co przedstawionego flagowca od Samsunga. Czy jednak tak się stanie, dopiero się okaże.

AKTUALIZACJA 17.02.2022

Podobno ruszyła masowa produkcja iPhone'a SE 3 (2022)

Informacje o trzeciej generacji iPhone'a SE zdają się być coraz to poważniejsze, a kolejne doniesienia wspominają o rozpoczęciu masowej produkcji tego telefonu. Kiedy ma się odbyć premiera?

Jeśli Apple zdoła wytworzyć odpowiednią liczbę sztuk iPhone’a SE 3, to premiera może nastąpić w połowie lub pod koniec marca. Ostatnie plotki mówią jednak o tym, że iPhone SE 3 zostanie zaprezentowany dokładnie 8 marca. Tego dnia odbędzie się specjalna konferencja Apple, która to przez producenta nie została na razie potwierdzona.

AKTUALIZACJA 18.02.2022

Premiera iPhone'a SE 3 (2022) już niedługo! Czy warto czekać?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto czekać na trzecią generację iPhone'a SE, koniecznie sprawdź poświęcony temu artykuł - znajdziesz go pod tym linkiem.

AKTUALIZACJA 24.02.2022

Apple nie pracuje już nad Touch ID pod ekranem iPhone'a

Po wielu rozmowach ze źródłami związanymi ze sprawą, które chcą zachować anonimowość, serwis idropnews.com potwierdza, że inżynierowie Apple nie pracują już nad czujnikiem linii papilarnych pod wyświetlaczem dla iPhone'a.

Jest to kolejna informacja, która może potwierdzać wszelkie plotki na temat braku jakiejkolwiek zmiany w wyglądzie zewnętrznym oraz funkcjonowaniu trzeciej generacji iPhone'a SE względem swojego poprzednika.

AKTUALIZACJA 28.02.2022

iPhone SE 3 może być o wiele tańszy niż się spodziewaliśmy

Cena iPhone SE 3 według dotychczasowych przecieków miała zostać utrzymana na poziomie poprzednika, czyli 399 USD w przypadku podstawowej konfiguracji sprzętowej. Jak twierdzi jednak analityk z Loop Capital Markets, John Donovan, kwota ta zostanie obniżona o około 100 USD.

To oznacza, że w Stanach Zjednoczonych klienci zapłaciliby tylko 299 USD. Biorąc pod uwagę obecny przelicznik Apple, to w Europie kwota ta wyniesie około 360 euro, a dla Polski będzie to około 1600 zł.

AKTUALIZACJA 02.03.2022

Premiera iPhone'a SE 3 może odbyć się 10 marca

Branża oczekiwała, że Apple może ogłosić marcowe wydarzenie na 8 marca, które powinno ujawnić następcę iPhone'a SE z 2020 roku. Apple zazwyczaj ogłasza wydarzenia na tydzień przed, ale wczoraj się takie nie pojawiły Ten fakt sprawił, że wielu wierzyło, że wydarzenie nie odbędzie się 8 marca. Teraz iMore donosi, że premiera iPhone'a SE 3 ma odbyć się 10 marca.

Jak widać na zdjęciach udostępnionych przez iMore, odkryta osłona ekranu dla iPhone'a SE 3 miała być udostępniona 10 marca. Wcześniej, renomowany analityk branżowy Mark Gurman powiedział, że wydarzenie Apple odbędzie się 8 marca, na którym ogłosi iPhone SE 3 wraz z nowymi produktami Apple.

Jeśli jednak tak miałoby być, to zaproszenie na to wydarzenie powinniśmy byli zobaczyć już wczoraj, siedem dni przed 8 marca. Zazwyczaj Apple ogłasza wydarzenia nawet dwa tygodnie przed datą, więc wydarzenie z 8 marca wydaje się nieco mało prawdopodobne w tym momencie.

Z drugiej strony, niektórzy spekulują, że wiosenne wydarzenie może zostać przełożone lub odwołane z powodu kryzysu, który trwa na Ukrainie. W odpowiedzi na inwazję na Ukrainę, Apple wstrzymało sprzedaż swoich produktów w Rosji.

AKTUALIZACJA 03.03.2022

Premiera iPhone'a SE 3 już 8 marca!

Greg Joswiak przekazał, za pośrednictwem Twittera, informacje o najbliższej konferencji Apple. Wiosenne wydarzenie odbędzie się w najbliższy wtorek - 8 marca 2022 roku o godzinę 19:00 czasu lokalnego w Polsce. Konferencja prasowa odbędzie się całkowicie zdalnie. Będzie na żywo strumieniowana do sieci z wykorzystaniem strony Apple.com oraz oficjalnego profilu Apple na YouTube.

Na wydarzeniu zobaczymy nowe, nieflagowe urządzenia. Mowa o iPhone SE 5G, iPad Air, MacBook Air, MacBook Pro 13 oraz nowych wersjach systemów operacyjnych. Szczegółowe informacje o wiosennych nowościach Apple znajdziesz w naszym materiale.

Zaproszenie na wiosenną konferencję prasową
Źródło: iPhoneHacks.com

Zaproszenie na wiosenną konferencję prasową

Źródło: iPhoneHacks.com

AKTUALIZACJA 09.03.2022

Apple zaprezentowało iPhone'a SE 2022!

iPhone SE 2022 będzie najtańszym modelem iPhone'a z procesorem Apple A15 Bionic. Niestety w dalszym ciągu mowa o przestarzałej konstrukcji z ekranem o przekątnej 4,7-cala, przyciskiem Home z Touch ID oraz ogromnymi ramkami okalającymi ekran.

Główną nowością w urządzeniu jest nowy układ Apple A15 Bionic - w środku znajdziemy 6-rdzeniowy procesor, który jest o 1,8 x szybszy od iPhone'a 8. Całość wspierana jest przez 4-rdzeniowy układ graficzny - o 2,2 x szybszy od tego znanego z iPhone'a 8. Apple pozycjonuje nowego iPhone'a SE jako smartfon dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sprzętem Apple. Nie jest to smartfon dla posiadaczy modeli iPhone X oraz nowszych.

Urządzenie dostępne będzie w trzech kolorach - północ, srebrny oraz PRODUCT(RED). Całość została pokryta szkłem Ceramic Shield..

iPhone SE nadal posiada jeden aparat. To 12 MP aparat wspierany przez procesor Apple A15 Bionic. Nowością jest Deep Fusion. Nie zabrakło Smart HDR. Niestety nie ma trybu nocnego.

Smartfon pracuje pod kontrolą iOS 15 i posiada również wsparcie dla sieci komórkowej w standardzie 5G

Cena startuje z poziomu 429 dolarów - 29 dolarów więcej od iPhone SE 2020. Telefon dostępny będzie od 18 marca, a jego cena w Polsce prawdopodobnie zacznie się od 2299 zł.

AKTUALIZACJA 10.03.2022

Jaki model iPhone'a wybrać w 2022 roku?

Jeśli interesujesz się kupnem iPhone'a na początku 2002 roku i nie wiesz, który model warto wybrać - koniecznie sprawdź nasz poradnik. Przedstawiamy w nim najważniejsze informacje na temat obecnie sprzedawanych iPhone'ów oraz wszystkie za i przeciw każdego modelu.

AKTUALIZACJA 11.03.2022

iPhone SE 3 vs iPhone 11: Który model smartfona wybrać?

iPhone SE trzeciej generacji i iPhone 11 to najtańsze modele iPhone'ów, których ceny zaczynają się odpowiednio od 2299 zł i 2599 zł. Apple wypuściło iPhone'a 11 pod koniec 2019 roku i od tego czasu obniżyła jego cenę, aby uczynić go bardziej dostępnym w miarę pojawiania się nowych modeli iPhone'a. Z drugiej strony, firma wprowadziła iPhone'a SE trzeciej generacji na rynek na początku 2022 roku, odświeżając najbardziej przystępną opcję w swojej linii smartfonów.

Czy patrząc na różnicę zaledwie 300 zł, powinieneś kupić nowego, mniejszego iPhone'a klasy podstawowej, czy starszy, ale większy standardowy model, którego cena z biegiem lat spadała? Głębszą analizę podobieństw i różnic pomiędzy tymi smartfonami, a także podsumowanie, który z nich wybrać - znaleźć można tutaj.

AKTUALIZACJA 15.03.2022

Termin dostawy iPhone'a SE 3 w przedsprzedaży przesuwa się na koniec marca

W piątek Apple otworzyło za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji Apple Store przedsprzedaż nowego iPhone'a SE trzeciej generacji z łącznością 5G, a szacowany czas dostawy wybranych konfiguracji w Stanach Zjednoczonych przesunął się na koniec marca.

Zamówienia przedpremierowe na wszystkie konfiguracje iPhone'a SE zostały otwarte z przewidywaną datą dostawy 18 marca, ale klienci w Stanach Zjednoczonych zamawiający dowolną wersję iPhone'a SE muszą teraz liczyć się z terminem dostawy 29 marca lub 28 marca, jeśli poniosą dodatkowe koszty wysyłki. Wszystkie konfiguracje iPhone'a SE będą dostępne do odbioru w sklepach w dniu premiery 18 marca, ale zapasy mogą się skończyć dość szybko dla niektórych konfiguracji.

AKTUALIZACJA 28.03.2022

Apple zmniejszyło produkcję iPhone'a SE zaledwie kilka tygodni po premierze

Według raportu Nikkei Asia, powołującego się na niewymienione z nazwiska źródła, Apple ma ograniczyć produkcję nowej, trzeciej generacji telefonu iPhone SE zaledwie kilka tygodni po jego wprowadzeniu na rynek z powodu niepewności spowodowanej obecnym konfliktem na świecie i rzekomo niskim popytem.

Według raportu, firma poinformowała dostawców, aby ograniczyli produkcję iPhone'a SE w tym kwartale nawet o dwa do trzech milionów sztuk, powołując się na "słabszy niż oczekiwano popyt".

iPhone SE 3 (2022) / Fot. Apple

iPhone SE 3 (2022) / Fot. Apple

W przeciwieństwie do cięcia produkcji iPhone SE spowodowanego częściowo niskim popytem, Apple zmniejsza również produkcję serii iPhone 13, ale źródła zaznajomione z tą sprawą powiedziały Nikkei Asia, że to cięcie jest spowodowane sezonową zmianą popytu. Według raportu, Apple zmniejsza również produkcję słuchawek AirPods, ale nie precyzuje, który model lub modele.

Równolegle z powyższym raportem, wiarygodny analityk Apple Ming-Chi Kuo powiedział dzisiaj w tweecie, że zmniejsza szacunki dotyczące dostaw nowego iPhone'a SE z 25 do 30 milionów do około 15 do 20 milionów sztuk w 2022 roku. Kuo powiedział, że niższe dostawy wynikają z niskiego popytu.

Aktualizacja: 28 marca 2022 11:44
Aktualizacja: 15 marca 2022 10:51
Aktualizacja: 11 marca 2022 08:16
Aktualizacja: 10 marca 2022 09:32
Aktualizacja: 03 marca 2022 11:24
Aktualizacja: 02 marca 2022 15:11
Aktualizacja: 28 lutego 2022 14:10
Aktualizacja: 24 lutego 2022 14:57
Aktualizacja: 18 lutego 2022 16:38
Aktualizacja: 17 lutego 2022 11:02
Aktualizacja: 14 lutego 2022 09:27
Aktualizacja: 08 lutego 2022 17:20
Aktualizacja: 03 lutego 2022 11:15
Aktualizacja: 02 lutego 2022 12:18
Aktualizacja: 31 stycznia 2022 13:14
Aktualizacja: 28 stycznia 2022 11:00
Aktualizacja: 26 stycznia 2022 10:36
Aktualizacja: 22 stycznia 2022 14:06
Aktualizacja: 20 stycznia 2022 09:50
Aktualizacja: 19 stycznia 2022 11:03
Aktualizacja: 18 stycznia 2022 10:27
Aktualizacja: 17 stycznia 2022 14:25
Aktualizacja: 14 stycznia 2022 14:46
Aktualizacja: 13 stycznia 2022 13:17
Aktualizacja: 11 stycznia 2022 12:55
Aktualizacja: 10 stycznia 2022 08:43
Aktualizacja: 08 stycznia 2022 09:39
Aktualizacja: 05 stycznia 2022 13:52
Aktualizacja: 29 grudnia 2021 13:51
Aktualizacja: 28 grudnia 2021 11:52
Aktualizacja: 21 grudnia 2021 09:42
Aktualizacja: 14 grudnia 2021 11:21
Aktualizacja: 10 grudnia 2021 14:29
Aktualizacja: 09 grudnia 2021 12:00
Aktualizacja: 01 grudnia 2021 12:37
Aktualizacja: 24 listopada 2021 14:36
Aktualizacja: 19 listopada 2021 11:03
Aktualizacja: 05 listopada 2021 11:42
Aktualizacja: 25 października 2021 11:52

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: