iPhone SE doczeka się konkurencji w postaci mniejszej wersji Xiaomi Mi 5

W sieci pojawiły się doniesienia na temat smartfona Xiaomi M2 SE mającego stanowić konkurencję dla iPhone'a SE.

iPhone SE to 4-calowy smartfon cechujący się potężną wydajnością oraz bardzo dobrej jakości aparatem. Skoro Apple zdecydowało, że rynek potrzebuje smartfonów z mniejszymi ekranami, można założyć, iż do podobnego wniosku dojdzie konkurencja. Dzisiaj mamy już tego pierwszy sygnał w postaci doniesień na temat smartfona Xiaomi M2 SE.

Xiaomi M2 SE to jakby mniejsza wersja modelu Xiaomi Mi 5 wyposażona w 4,3-calowy wyświetlacz 720p (342 ppi), układ Snapdragon 820 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Za zdjęcia odpowiadać ma aparat 13 MP (Sony IMX258), który nie będzie jednak korzystał z optycznej stabilizacji obrazu, natomiast dostępu do danych broni skaner linii papilarnych. Dane będzie można przechowywać w pamięci wewnętrznej o pojemności 32 GB oraz (nie wyobrażam sobie, aby było inaczej) na karcie microSD.

Oczywiście kluczowa jest tutaj cena urządzenia, która ma być ustalona na poziomie 275 USD. Jest ona znacząco niższa od sprzętu Apple, który w podstawowej wersji (16 GB) został wyceniony na 399 USD.