iPhone SE: to musisz wiedzieć przed zakupem

Przed zakupem smartfona iPhone SE warto wiedzieć o kilku rzeczach, które Apple wolałoby przemilczeć.

21 marca premierę miał 4-calowy iPhone SE. Wówczas poznaliśmy suche dane na jego temat, które dzisiaj możemy już uzupełnić dosyć niewygodnymi dla Apple informacjami istotnymi jednak dla osób zastanawiających się nad zakupem tego wyglądającego identycznie jak iPhone 5s kompaktowego urządzenia możliwościami zbliżonego jednak do modelu iPhone 6s.

Apple iPhone SE: skaner linii papilarnych

iPhone SE wyposażony został w skaner linii papilarnych. Mamy tutaj jednak do czynienia z sensorem Touch ID pierwszej generacji. Nie należy więc od niego oczekiwać tak efektywnego działania jak od skanera zastosowanego w iPhone 6S.

Apple iPhone SE: przedni aparat

Wielbiciele selfie powinni wiedzieć, że iPhone SE dysponuje takim samym przednim aparatem jak model iPhone 5 (1,2 MP optyka f/2.4; iPhone 5S posiada jaśniejszy obiektyw, zaś iPhone 6s dodatkowo może się pochwalić znacznie większą rozdzielczością)

Apple iPhone SE: aparat główny

Aparat główny jest świetny (taki sam jak w iPhone 6S). Pamiętaj jednak, że oferowana przez niego możliwość nagrywania filmów 4K mocno się gryzie z pamięcią podstawowej wersji iPhone'a SE, która wynosi zaledwie 16 GB.

Apple iPhone SE: wyświetlacz

Wyświetlacz niestety nie pozwala na skorzystanie z technologii 3D Touch (rozpoznawanie siły nacisku palcem na ekran). Ponadto o ile użytkownik pomimo mniejszej rozdzielczości otrzymuje do dyspozycji ekran o takiej samej gęstości pikseli (326 ppi), o tyle, jak przekonuje MacWorld, musi się liczyć ze słabszej jakości obrazem cechującym się mniejszymi kątami widzenia oraz niższym kontrastem (panel możliwościami ponoć zbliżony do panelu iPhone'a 5S).

Apple iPhone SE: podsumowanie

Powyżej zaprezentowaliśmy elementy, które nie działają na korzyść iPhone'a SE. W sumie jednak biorąc pod uwagę całość można stwierdzić, że urządzenie to stanowi idealną propozycję dla osób szukających kompaktowego smartfona cechującego się ogromną wydajnością i zapewniającego świetnej jakości zdjęcia.

Aktualizacja: 29 marca 2016 20:48

Apple uruchomiło w Polsce przedsprzedaż iPhone'a SE.