iPhone X nowym Galaxy Note 7? Smartfon eksplodował w kieszeni

Pierwszy iPhone z ekranem OLED i Face ID eksplodował u jednego z australijskich użytkowników. Co było przyczyną samozapłonu telefonu? Czy posiadacze iPhone'a X mogą spać spokojnie?

Większość konsumentów doskonale pamięta problemy Samsunga z 2016 roku, kiedy to na rynku pojawił się Galaxy Note 7 z wadliwymi bateriami. Dochodziło wtedy do wielu samozapłonów. Note 7 palił się w samolotach, samochodach i domach. Finalnie Samsung wycofał z rynku wszystkie egzemplarze tego smartfona.

iPhone X

iPhone X

Do podobnej sytuacji doszło w Australii, ale zamiast Samsunga Galaxy Note 7 spalił się iPhone X.

Zobacz również:

  • Koniec złącza Lightning? Unia Europejska chce ujednolicić przepisy!
  • Masz Rolexa? Zamów pasującego do niego iPhone'a 13
  • iOS 15 już dziś! O której godzinie pojawi się aktualizacja?

Robert De Rose pozwał firmę Apple za to, że jego iPhone X eksplodował w kieszeni i spowodował oparzenia drugiego stopnia w okolicach uda. W rzeczywistości dokumenty wskazują, że incydent zdarzył się w 2019 roku. De Rose próbował skontaktować się z Apple w tej sprawie, aby rozwiązać ją polubownie, ale po miesiącach prób bez skutku postanowił złożyć wniosek do sądu.

Według informacji podanych przez portal 7News z Australii, smartfon zapalił się podczas pracy biurowej. De Rose siedząc na fotelu usłyszał świst i poczuł ból w nodze. W kieszeni jego spodni znajdował się palący się iPhone X.

Rzecznik Apple przekazał, że firma przygląda się aktualnie sprawie. Zdjęcia z incydentu dostępne są między innymi na Twitterze.

Czy iPhone X jest niebezpieczny? Prawdopodobnie nie. Od 2019 roku nie zauważyliśmy zwiększonej ilości pożarów tego urządzenia. Co jakiś czas do sieci trafiają informacje na temat wybuchu wybranych modeli iPhone'a. Bardzo często pożary spowodowane są stosowaniem nieoryginalnych części i baterii, które nie spełniają norm.

Posiadacze iPhone'a X mogą spać spokojnie. Pamiętaj - jeżeli posiadasz starszego iPhone'a ze słabą baterią nie wymieniaj jej na tanie zamienniki.

Źródło: bgr.com