iPhone XR najlepiej sprzedającym się smartfonem trzeciego kwartału 2019

W kwartale poprzedzającym okres świąteczny, smartfon Apple był najlepiej sprzedającym się smartfonem świata. A które modele zajęły kolejne miejsca?

Informacje o sukcesie iPhone XR zostały podane przez firmę analityczną Counterpoint. W raporcie dotyczącym sprzedaży poszczególnych smartfonów na rynku globalnym panuje ostra konkurencja - ale 3% udziału ma tylko produkt Apple. Na drugim miejscu na podium uplasował się Samsung Galaxy A10 z 2,6% udziału, wyprzedzając "krewniaka" - A50 (1,9% udziału). Ogólnie w pierwszej dziesiątce uplasowały się 3 modele firmy Samsung oraz 3 firmy Oppo, 2 Apple i po jednym Xiaomi oraz Huawei. Zauważmy, że na miejscach 4-7 różnice w udziale w rynku są dość niewielkie, a nawet jedno miejsce jest ex aequo - Oppo A9 oraz iPhone 11.

iPhone XR najlepiej sprzedającym się smartfonem trzeciego kwartału 2019

Jak zauważa Counterpoint, sukces smartfona Apple wynika z przyjętej strategii sprzedażowej, czyli - przystępnej ceny. Samsung tutaj również odniósł sukces - trzy modele z rodziny A w zestawieniu świadczą, że klienci nie gonią za flagowcami - w zestawieniu nie znalazł się żaden. Oppo ze swoimi modelami trafiło na listę głównie dzięki olbrzymiej popularności w Chinach, a Huawei P30 ma jeszcze usługi Google - zakaz handlu z USA pojawił się krótko po premierze urządzenia. W stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku, globalna sprzedaż smartfonów skoczyła o 9%, jednak sprzedaż ogólna modeli w pierwszej dziesiątce spadła aż o 30%. brak flagowców świadczy o tym, że segment ten staje się coraz mniej interesujący do użytkowników, którzy stawiają zamiast tego na średniaki. Zdaniem analityków, trend taki będzie utrzymywać się aż do rozpowszechnienia 5G na świecie.

Źródło: Counterpoint


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących