iPhone Xc - właśnie tak może wyglądać najmniejszy i najtańszy smartfon Apple

Odliczamy dni do konferencji Apple, na której gigant z Cupertino ma pokazać najnowszą generację swoich smartfonów. Tradycyjnie cały internet huczy od plotek i przecieków. W centrum zainteresowania pozostaje najdroższy model Xs, ale Apple szykuje też coś bardziej budżetowego - wariant Xc.

iPhone X. Fot. Apple

Nowe iPhone’y zobaczymy już w najbliższą środę 12 września, a tymczasem w sieci pojawiły się zdjęcia prototypów, które mają przedstawiać najtańszy smartfon Apple nowej generacji - iPhone Xc. Nawiązując do budżetowego modelu 5c z 2013 roku obudowa telefonu będzie wykonana z plastiku. Warto też zwrócić uwagę na kilka wersji kolorystycznych, które w odróżnieniu od stonowanej palety barw sztandarowych modeli może do siebie przyciągnąć nowych klientów.

W odróżnieniu od wyższych modeli Apple planuje zastosowanie w nim wyświetlacza LCD. Jeśli wierzyć przeciekom będzie to również najmniejszy z iPhone’ów (ekran ma mieć przekątną 'zaledwie' 6,1 cala).

Konferencja Apple już w środę 12 września

iPhone Xc ma przyciągnąć do siebie mniej zamożnych klientów Apple. Spodziewana cena smartfonu wyniesie bowiem 700 dolarów. Co ciekawe, koncern szykuje się również do obniżenia cen pozostałych modeli względem swoich poprzedników (iPhone’a X, iPhone’a 8 Plus i iPhone’a 8). Warto przypomnieć, że pierwszy z nich zbliżył się do magicznej bariery 1000 dolarów. Wszystkie karty na stole zobaczymy już w najbliższą środę. Najpewniej zobaczymy wtedy aż 3 nowe smartfony z systemem iOS.