iPhone Xr dostępny w przedsprzedaży w Polsce. Tańszy smartfon Apple nadal bardzo drogi

Można już składać zamówienia na najtańszy z nowych smartfonów Apple. Urządzenia trafią do pierwszych klientów w Polsce już 26 października. Oczywiście jak przystało na produkty amerykańskiego giganta ceny urządzenia są nadal bardzo wysokie. Za takie pieniądze bylibyśmy w stanie wybierać spośród większości topowych modeli smartfonów z Androidem.

Smartfon Apple iPhone Xr

iPhone Xr to trzeci z najnowszych smartfonów Apple zaprezentowanych na wrześniowej konferencji. Ma być nieco bardziej przystępny cenowo od iPhone’a Xs oraz iPhone’a Xs Max. Kilka ograniczeń w specyfikacji względem swoich braci rekompensuje za to wieloma wersjami kolorystycznymi obudowy.

Jednym z kompromisów jest ekran LCD o przekątnej 6,1 cala i rozdzielczości 1792 x 828 pikseli. Miejsce stali w obudowie zajęło aluminium, a konstrukcja spełnia niższą normę IP67 zamiast IP68. Na szczęście producent zdecydował się pozostawić ten sam procesor i aparat jak w iPhonie Xs i Xs Max, co powinno nieco osłodzić korzystanie z urządzenia.

Czytaj też: iPhone Xs, Xs Max oraz Xr - poznajcie najnowszą generację smartfonów Apple

W przedsprzedaży, która ruszyła dziś rano w oficjalnym sklepie Apple, za iPhone’a Xr w wersji o pojemności 64 GB trzeba zapłacić 3729 zł. Za wariant 256 GB z portfela wyciągniemy już 3999 zł, a najdroższa i najbardziej pojemna edycja 512 GB to już koszt 4479 zł. Drogo, ale wychodzi taniej niż iPhone Xs (za edycję 64 GB trzeba dać 4979 zł).

Na wprowadzenie iPhone’a Xr do swojej oferty zdecydował się operator komórkowy Play. Fioletowi podzielili się już nawet cennikami. Nadal nie wiemy jak będą kształtować się ceny urządzenia w Orange i T-Mobile, którzy również są zainteresowani tańszym smartfonem Apple. Koszt telefonu zależy oczywiście od wybranej taryfy.