iPhone Xr najpopularniejszym smartfonem świata w 2019 roku

Bazowy smartfon od Apple najpopularniejszym modelem 2019 roku!

iPhone Xr wprowadzony na rynek we wrześniu 2018 roku jako tańsza wersja modeli Xs oraz Xs Max był najpopularniejszym smartfonem na świecie w 2019 roku. Świadczy o tym ilość egzemplarzy, jakie zostały dostarczone na rynek.

iPhone Xr najpopularniejszym smartfonem świata w 2019 roku

Źródło: macworld.com

iPhone Xr mimo, iż został zaprezentowany w 2018 roku to prawdziwą popularność uzyskał dopiero rok później. Osiągnął ją dzięki niskiej, jak na smartfony Apple cenie oraz możliwości swobodnej personalizacji. Na rynku dostępne są trzy konfiguracje pamięciowe sprzedawane w sześciu wersjach kolorystycznych.

Tani iPhone bez problemu pokonał konkurencje oraz swoich droższych braci. Apple wysłało z fabryk aż 46,3 miliona egzemplarzy iPhone'a Xr w 2019 roku.

iPhone Xr wraz ze swoim następcom - iPhone'm 11 zajął pierwsze i drugie miejsce na liście globalnych dostaw smartfonów. Ostatnie miejsce na podium zajął Samsung, ale w tym przypadku świetne wyniki finansowe producent zawdzięcza swojemu budżetowemu modelowi Galaxy A10, który trafił na rynki rozwijające się.

iPhone'ow Xr po piętach depcze młodszy brat - iPhone 11, który w zaledwie jeden kwartał sprzedał się w ilości 37,3 miliona egzemplarzy.

Interesujące jest również, że na 6 pozycji z wynikiem 17,6 miliona uplasował się najdroższy model iPhone 11 Pro Max. Tuż za nim na siódmej lokacie znajduje się najtańszy obecnie smartfon od Apple - iPhone 8 z wynikiem 17,4 miliona egzemplarzy.

Co ciekawe na liście nie znajduje się żaden z flagowych smartfonów Samsunga. W 2018 roku w pierwszej dziesiątce znalazł się zarówno podstawowy model Galaxy S9, jak i jego większa wersja Galaxy S9 Plus.

To nie pierwszy raz, kiedy iPhone Xr uzyskuje rekordowe wyniki sprzedażowe. W Stanach Zjednoczonych tani iPhone był najlepiej sprzedającym się smartfonem w Q1 i Q2 2019.

Przypominamy, że iPhone Xr został zaprezentowany we wrześniu 2018 roku wraz z droższymi modelami iPhone Xs oraz iPhone Xs Max. Urządzenie trafiło do sprzedaży nieco później, aby nie ograniczać wyników sprzedażowych topowych modeli Xs/Xs Max.

Źródło: wccftech.com