iPhone Xr sprzedaje się poniżej oczekiwań. Apple przyhamowuje z produkcją smartfonu

Wbrew oczekiwaniom amerykańskiego producenta najtańsza wersja obecnego wcielenia smartfonów z systemem iOS nie znajduje takiego uznania wśród użytkowników, jak pierwotnie zakładano. W związku z tym zdecydowano się na modyfikację planów produkcyjnych.

iPhone Xr

Jak wynika z raportu Nikkei Asian Review, iPhone Xr nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań w kwestii liczby dotychczas sprzedanych egzemplarzy. To z kolei zmusiło Apple do zawieszenia planu zwiększenia wolumenu produkcji, jaki początkowo zakładano dla tego modelu. Informacja została przekazana do dwóch podwykonawców, czyli Foxconnu oraz Pegatronu.

Z przygotowanych przez Foxconn 60 linii produkcyjnych przeznaczonych dla iPhone’a Xr obecnie wykorzystywanych jest mniej więcej 45. Oznacza to, że każdego dnia z taśm zjedzie nawet 100 tys. egzemplarzy mniej (około 20 - 25 proc. od poziomu, który zakładano). W podobnej sytuacji znalazł się również Pegatron, którego zakłady zawiesiły przyspieszenie produkcji, w oczekiwaniu na kolejne instrukcje od Apple.

Co ciekawe, Apple zwiększył zamówienie na egzemplarze poprzedniej generacji - iPhone’a 8 oraz iPhone’a 8 Plus. Wydaje się, że klienci decydują się na taką właśnie alternatywę dla najnowszych modeli Xs oraz Xs Max. Nic dziwnego, skoro są one średnio o 20 proc. tańsze od iPhone’a Xr. Jego cena startowa wynosi bowiem 749 dol.