iPhone do poprawki?

Brak wsparcia dla MMS-ów to najczęściej wymieniana wada iPhone'a. Użytkownicy tego popularnego smartfonu przeprowadzili w swoim gronie plebiscyt, w którym rekomendują producentowi przyszłe poprawki i ulepszenia w aparacie.

Firma Apple co pewien czas wprowadza aktualizacje oprogramowania dla swoich telefonów iPhone. Producent zdaje sobie sprawę, że nie wszystko jest w nich idealne. Ostatni firmware 2.2 mimo wielu poprawek mija się z oczekiwaniami użytkowników aparatu.

Użytkownicy iPhone'a przeprowadzili na stronie internetowej "Proszę, naprawcie iPhon'ea" ("Please fix the iPhone") mały plebiscyt. W krótkiej ankiecie można zgłosić zmiany lub propozycje jakie uważa się za konieczne dla lepszego funkcjonowania telefonu. Na podstawie oddanych głosów powstał ranking.

Brak wsparcia dla MMS-ów to główna wada, którą poparło aż 36669 użytkowników. Tuż po niej najbardziej dokuczliwy jest brak funkcji kopiuj/wklej, za którym opowiedziało się 32634 osób. Trzecia najbardziej potrzebna poprawka to brak możliwości synchronizacji aparatu bez kabli - oddano na nią 31820 głosów.

Inne zgłoszone rekomendacje to np. udostępnienie flash w przeglądarce Safari, wprowadzenie pracy aplikacji w tle i możliwość nagrywania filmów wideo.