iPhone i Apple Watch ze słabą baterią? Apple tłumaczy, jak ją naprawić

Duże aktualizacje systemów operacyjnych od Cupertino przysporzyły użytkownikom problemów. Część smartfonów iPhone oraz zegarków Apple Watch "trzyma na baterii" znacznie krócej. Apple tłumaczy, jak naprawić problem.


Chwilę po premierze iOS 14 oraz watchOS 7 użytkownicy smartfonów iPhone oraz zegarków Apple Watch zaczęli donosić o znaczącym skróceniu żywotności baterii na ich urządzeniach. Jako użytkownik Apple Watch Series 3 mogę potwierdzić, że zegarek po zaktualizowaniu do watchOS 7 potrafił rozładować się przed końcem dnia. W moim przypadku pomogła aktualizacja do watchOS 7.0.1, ale niektórzy użytkownicy nadal borykają się z problemem.

Apple Watch SE 
Źródło: macworld.com

Apple Watch SE

Źródło: macworld.com

Wiele forów pęka od zapytań o słabą baterię oraz problemy z gromadzeniem prawidłowych danych lokalizacyjnych. Okazuje się, że usterki dotyczą wszystkich zegarków Apple Watch od Series 3 do najnowszych SE oraz Series 6.

Użytkownicy narzekają także na słabą baterię w iPhone'ach pracujący pod kontrolą iOS 14. Nieoficjalne fora sugerowały odłączenie zegarka Apple Watch oraz ponowne sparowanie ze sobą urządzeń.

Problem jest na tyle poważny, że Apple wydało oficjalny dokument wsparcia technicznego, który informuje użytkowników, co zrobić, jeżeli ich urządzenia nie działają prawidłowo po aktualizacji do iOS 14 oraz watchOS 7.

Jakie problemy występują po aktualizacji do watchOS 7?

  • W aplikacji Fitness w telefonie iPhone brakuje map tras treningowych dla poprzednich treningów z Apple Watch z obsługą GPS.
  • Aplikacja Activity, Heart Rate lub inne aplikacje związane ze zdrowiem nie uruchamiają lub nie ładują danych z Apple Watch.
  • Aplikacja Fitness lub Health nie uruchamia lub nie wczytuje danych na telefonie iPhone.
  • Aplikacja Health lub Fitness zgłasza niedokładną ilość danych przechowywanych na telefonie iPhone.
  • Aplikacja Activity zgłasza niedokładną ilość danych przechowywanych w Apple Watch'u.
  • W aplikacji "Zdrowie" na telefonie iPhone brakuje danych o poziomie dźwięku z otoczenia lub słuchawek w Apple Watch.
  • Zwiększone zużycie baterii w telefonie iPhone lub Apple Watch.

Jak naprawić problemy?

Apple informuje, że jeżeli użytkownik boryka się z co najmniej dwoma z wyżej wymienionych problemów powinien utworzyć kopię zapasową telefonu iPhone coraz zegarka Apple Watch, przywrócić je do ustawień fabrycznych, skonfigurować z w wykorzystaniem utworzonej kopii zapasowej oraz sparować zegarek z telefonem.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: MacRumors.com