iPhone i iPad z filmami Flash dzięki aplikacji Skyfire VideoQ

Aplikacja Skyfire VideoQ konwertuje flashowe filmy na HTML5 i umożliwia ich odtwarzanie na iPhonie i iPadzie. Ta sama firma wcześniej wydała przeglądarkę Skyfire oferującą tą samą możliwość. Nowa aplikacja pozwala jednak korzystać z dowolnej przeglądarki, a filmy dodawać do kolejki w celu późniejszego ich odtworzenia.

Po zarejestrowaniu swojego adresu e-mail w Skyfire można z dowolnej przeglądarki przesyłać strony z filmami Flash na adres [email protected] za pomocą jednego kliknięcia. Stamtąd są przekierowywane do kolejki w aplikacji VideoQ, która pozwala na ich obejrzenie w dowolnym momencie. Można także bezpośrednio kopiować adres URL i wklejać go w aplikacji.

Aplikacja pozwala na odtwarzanie inaczej niedostępnych w systemie iOS filmów, ale nie jest pozbawiona problemów. Podczas korzystania z niej wyraźne jest spore opóźnienie rozpoczęcia odtwarzania wywołane czasem potrzebnym na konwersję. Innym problemem jest brak możliwości przewijania.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 05.12.2021]

Skyfire VideoQ oprócz wyświetlania filmów, które znajdziemy samodzielnie oferuje też listę popularnych filmów podzielonych na kategorie. To ciekawy dodatek, ale wydaje się, że program ma za mały potencjał, by stać się popularną aplikacją rozrywkową wśród użytkowników iPhone'ów i iPadów.

VideoQ jest natomiast dobrym rozwiązaniem dla tych posiadaczy mobilnych urządzeń Apple, którzy często irytują się, gdy nie mogą otworzyć jakiegoś filmu umieszczonego w Internecie przy użyciu technologii Flash. Rozwiązanie tego problemu będzie kosztowało ich 2 dolary, a znajdą je w App Store.