iPhone: najpopularniejszy smartfon w biznesie

Z najnowszego raportu firmy analitycznej iPass wynika, że smartfony BlackBerry nie są już najpopularniejsze w segmencie biznesowym. Wyprzedziły je iPhone'y.

Rynek biznesowy to naturalne środowisko smartfonów Research in Motion BlackBerry. Jak wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej iPass, ich liderowanie zostało jednak właśnie przerwane przez iPhone'a.

Badanie przeprowadzono pomiędzy 27 września a 26 października i objęto nim grupę 2300 pracowników z różnych krajów (połowa to mieszkańcy Ameryki Północnej). Okazało się, że:

- 45% z nich korzystało z iPhone'ów

- 32,2% ze smartfonów Blackberry

- 21,3% ze smartfonów pracujących pod kontrolą Androida

- 7,4% z Nokii z Symbianem

- 5,5% ze smartfonów z Microsoft Windows Mobile OS.

Warto przypomnieć, że w 2010 roku podział ten wyglądał następująco: 34,5% dla BlackBerry i 31,1% dla iPhone'a. Oznacza to więc, że smartfon Apple zanotował w przeciągu roku bardzo znaczący wzrost udziału w sektorze biznesowym, natomiast dotychczasowy lider w sumie niewiele stracił.

Jakie rokowania na przyszły rok?

Firma iPass zapytała ponadto biorące udział w badaniu osoby, jaki smartfon zamierzają kupić w przyszłym roku. Również w tym badaniu zwyciężył iPhone (18%), który wyprzedził smartfony z Androidem (11,2%), smartfony z systemem Microsoftu (3,6%) i BlackBerry (2,3%).