iPhone pozostanie z nami przez 10 lat! Co po nim?

Znany analityk przewidział, że iPhone pozostanie na rynku przez kolejne 10 lat. Dowiedzieliśmy się również jakie urządzenie go zastąpi.

Ming Chi-Kuo - znany analityk z firmy TF international przekazał swoje przewidywania dotyczące cyklu życia smartfonów Apple iPhone.

iPhone 13 Pro
Źródło: apple.com

iPhone 13 Pro

Źródło: apple.com

Informacje zostały po raz pierwszy upublicznione przez portal 9to5Mac. Znając wcześniejsze przewidywania Kuo zakładamy, że udostępnił on wiarygodne informacje.

Zobacz również:

Ming Chi-Kuo twierdzi, że Apple będzie produkować smartfony z rodziny Apple iPhone przez następne 10 lat. Oznacza to, że koniec cyklu życia tego produktu spodziewany jest w okolicach 2031 roku. Do tego czasu na rynku pojawiać się będą nowe generacje smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.

Cykl życia iPhone'a będzie zatem zauważalnie dłuższy od iPoda. Jakie urządzenie zastąpi na rynku bestsellerowe smartfony?

Według Ming Chi-Kuo Apple przestanie produkować smartfony z rodziny Apple iPhone na rzecz urządzeń rozszerzonej rzeczywistości. Jako prawdopodobną formę przyjmuje się okulary. Wizja ta aktualnie brzmi abstrakcyjnie, ale Kuo uważa, że sporo zmieni się na przestrzeni najbliższych kilku lat.

Początkowo urządzenia AR produkowane będą równocześnie ze smartfonami Apple iPhone. Nie wiemy jeszcze ile trwać będzie okres przejściowy. Pierwsze gogle AR/VR firmy Apple mają pojawić się na rynku już w 2022 roku. Pierwsze generacje akcesoriów działać będą tylko w połączeniu ze smartfonami iPhone, aby po kilku latach uzyskać niezależność.