iPhone też potrafi robić zdjęcia 3D

Moda na 3D trwa w najlepsze. Każdy kolejny miesiąc przynosi nam kolejne premiery aparatów i kamer, które potrafią rejestrować trójwymiarowe obrazy. Teraz do tego grona dołączył również smartfon iPhone. Wszystko dzięki aplikacji Panorama4D.

Kilka dni temu w serwisie Apple App Store pojawiła się aplikacja, która umożliwia zrobienie ze smartfona iPhone aparatu 3D. Program Panorama4D jest dostępny dla użytkowników modeli 4G oraz 3GS, a także dla posiadaczy iPada 2 oraz iPod Touuch 4G.

Program Panorama4D stworzony przez OWLAB jest aplikacją pozwalającą na robienie stereoskopowych zdjęć urządzeniami wyposażonymi w aparaty 2D. W celu zrobienia fotografii 3D wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami, które wyświetlane są na ekranie. Sprowadzają się one do nagrania filmu wideo w obszarze oznaczonym specjalnymi markerami. Następnie aplikacja sama przeanalizuje zebrany materiał filmowy i na jego podstawie stworzy obraz 3D. Aby obejrzeć swoje dzieło wystarczy jedynie zaopatrzyć się w okulary anaglifowe.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 26.09.2021]
  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [27.09.2021]

Od razu po wykonaniu zdjęcia 3D mamy możliwość podzielenie się nim za pośrednictwem e-maila, Facebooka czy Twittera. Wszystko za pomocą jednego przycisku. Panorama4D 1.0 kosztuje w Apple App Store $1,99.