iPhone w Europie... od 1. listopada?

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, europejska - a dokładniej: niemiecka - premiera nowego dziecka firmy Apple nastąpi pierwszego listopada bieżącego roku. Oczekuje się, że jeszcze dzisiaj powinna pojawić się oficjalna informacja T-Mobile, "komórkowego" oddziału Deutche Telekom, który najprawdopodobniej będzie oficjalnym (pytanie, czy jedynym?) dystrybutorem urządzenia.

Niemiecki serwis internetowy Rheinische Post opublikował informację (jej tłumaczenie na angielski można znaleźć tutaj), z której wynika, że niemieckim operatorem, który będzie sprzedawał najnowszy produkt firmy Apple - iPhone, będzie T-Mobile.

Nasuwa się od razu pytanie, jak będzie wyglądać polityka producenta na europejskim rynku, który znacznie przecież różni się od amerykańskiego. Trzeba mieć nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja, że tylko jeden operator będzie mógł oficjalne sprzedawać iPhone'a (w Stanach Zjednoczonych jest to AT&T). Kolejna pytanie to, czy będzie to ten sam model, który jest obecnie sprzedawany w Stanach, czy może też wersja 3G? Serwis Engadget ironizuje, że jeżeli mimo wszystko będzie to urządzenie pracujące w standardzie 3G, to przydałby się również "włącznik" (ang. enabler) HSDPA za 1,99 dolara (porównaj z artykułem "Uaktywnij swoje Wi-Fi w Maku").

Przewidywana data premiery iPhone'a w Niemczech to pierwszy listopada, a cena urządzenia będzie najprawdopodobniej wynosić 450 euro (ponad 600 dolarów - chodzi tu pewnie o model 8GB). Wszelkie wątpliwości rozwieją się pewnie po opublikowaniu oficjalnej informacji.