iPhone w Korei Południowej cieszy się olbrzymim zainteresowaniem

Korea Południowa kojarzy się z Samsungiem, dla którego to ziemia ojczysta. Jednak wkracza do niej największy rywal i jak pokazuje to ilość zamówień, ma szansę zadomowić się tam na dobre.

Co bardziej złośliwi zwą ten kraj "Samsunglandem", jednak niedługo może to stracić sens. Smartfon Apple trafi do sprzedaży 31 października, ale już wiadomo, że odniesie sukces. Przedsprzedaż iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus - prowadzona przez trzech lokalnych operatorów - to 10 tysięcy zamówionych modeli w czasie zaledwie... jednej minuty od rozpoczęcia, a po dwudziestu minutach było to już dwadzieścia tysięcy. Potem jeszcze lepiej - trzydzieści minut od rozpoczęcia przedsprzedaży przyjęto ponad 50 tysięcy zamówień. Nie podano ich podziału pomiędzy modele, wiec na razie nie można powiedzieć, który bardziej interesuje Koreańczyków.

iPhone w Korei Południowej cieszy się olbrzymim zainteresowaniem

Analitycy oceniają, że jest już co najmniej 100 tysięcy zamówionych modeli, co potwierdza SK Telecom Co. (jeden z największych operatorów w Korei Pd.) - jego zapasy iPhone zostały całkowicie wyprzedane. Jak na razie udział Apple na lokalnym rynku wynosi zaledwie 6% i znacznie ustępuje Samsungowi (63%), LG (22%) oraz Pantech Co. (7%). Jednak z pewnością po tym kwartale liczby te ulegną zmianom.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: