iPhone'y nie będą żyć wiecznie. Apple szykuje dla nas coś zupełnie nowego

Apple jest znane z bardzo powolnego rozwijania swoich urządzeń. Co w takim razie czeka iPhone'y na przestrzeni kolejnych lat?

zniszczony iPhone X

Fot. Fili Santillán / Unsplash

Rok temu znany analityk Apple, Ming Chi-Kuo, przekazał swoje przewidywania dotyczące cyklu życia iPhone'ów. Twierdził on, że Apple będzie produkować smartfony z rodziny iPhone przez następne 10 lat. Oznacza to, że koniec cyklu życia tego produktu spodziewany jest w okolicach 2030 roku. Do tego czasu na rynku pojawiać się będą nowe generacje smartfonów z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.

Biorąc pod uwagę ówczesne przewidywania Ming Chi-Kuo, a także liczne informacje pojawiające się na przestrzeni tego roku, wszystko wskazuje na to, że Apple przestanie produkować iPhone'y na rzecz urządzeń do rozszerzonej rzeczywistości. Najbardziej prawdopodobną formą konstrukcyjną, jaką przyjmą te urządzenia, będą okulary (w przypadku AR) oraz gogle (w przypadku VR). Wizja ta z początku brzmiała abstrakcyjnie, lecz samo pojawienie się Metaverse udowadnia, że jeszcze sporo zmieni się na przestrzeni najbliższych kilku lat.

Zobacz również:

Pierwsze gogle AR/VR firmy Apple miały pojawić się na rynku już w 2022 roku, lecz nie przyszło nam tego doświadczyć. Kolejnym prawdopodobnym terminem jest więc jesień 2023 roku. Pierwsze generacje akcesoriów działać będą tylko w połączeniu ze smartfonami iPhone, aby po kilku latach uzyskać niezależność.

iPhone'y nie będą żyć wiecznie. Apple szykuje dla nas coś zupełnie nowego

Źródło: Vr-expert

Gogle VR od Apple zostały potwierdzone

Mark Gurman z portalu Bloomberg potwierdził informacje dotyczące nowego urządzenia od Apple. Będą nim gogle do rozszerzonej rzeczywistości, które mają wprowadzić firmę w nową epokę technologii. Wraz z pierwszymi wiadomościami na ich temat dowiedzieliśmy się, między innymi, nad jakimi aspektami sprzętu pracuje Apple oraz ile będzie kosztował nowy produkt amerykańskiej firmy.

Cena urządzenia ma wahać się między 2000 dolarów, a 3000 tysiącami dolarów. Przy obecnym kursie oznacza to kwotę od około 9100 złotych do prawie 14 tysięcy złotych. Cena nie jest zbyt precyzyjna, ale na ten moment otrzymaliśmy jedynie pierwsze przecieki na temat nowych gogli.

Ciekawie zapowiada się specyfikacja urządzenia. Sprzęt będzie wykorzystywał procesor M2 znany użytkownikom MacBooków. Co więcej, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenia, zostanie on wyposażony w dziesięć kamer znajdujących się w środku oraz na zewnątrz urządzenia. W ten sposób firma chce zapewnić możliwie największą funkcjonalność urządzenia.

Wśród przecieków znajdują się także informacje dotyczące nazwy gogli. Choć skojarzenie z ostatnimi działaniami firmy Meta wydaje się jak najbardziej trafne, to szef marketingu Apple stwierdził, że "metaverse" jest słowem, którego on sam nigdy nie użyje. Nowe urządzenie będzie więc prawdopodobnie nosiło nazwę Reality Pro lub Reality One.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: