iPhone z 5G i Touch ID w ekranie może zadebiutować jeszcze w tym roku

Apple intensywnie pracuje nad iPhone'm z 5G z Touch ID wbudowanym w ekran.

Portal Economic Daily News opublikował dziś nowy raport, w którym znajdują się informacje na temat nadchodzącego iPhone'a 2020. Co ciekawe okazuje się, że modele wyposażone w modem sieci 5G zaoferują czytnik linii papilarnych Touch ID zintegrowany z ekranem OLED.

iPhone z 5G i Touch ID w ekranie może zadebiutować jeszcze w tym roku

Źródło: macrumors.com

Według chińskiego raportu EDN przetłumaczonego na język angielski producent warstwy dotykowej GIS, producent wyświetlaczy OLED BOE oraz Qualcomm pracują razem nad technologią ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych wysokiej dokładności, która mogłaby być wykorzystana w co najmniej jednym z tegorocznych modeli iPhone'a. Co ciekawe nie chodzi o najtańszy model, a flagowe urządzenie wyposażone w modem sieci 5G.

EDN już w zeszłym roku informował, że w 2020 roku Apple wprowadzi co najmniej jednego iPhone'a z wbudowanym ultradźwiękowym czytnikiem linii papilarnych. Raporty donoszą, że smartfon wykorzysta technologię przygotowaną przez firmę Qualcomm.

Najnowsze informacje zawarte w raporcie EDN potwierdzają wcześniejsze plotki przekazane przez Ming-Chi Kuo, analityków Barclays i Bloomberga. Każde z tych źródeł informowało, że w 2020 lub 2021 roku Apple wyda urządzenie wyposażone zarówno w system rozpoznawania twarzy Face ID, jak i czytnik linii papilarnych Touch ID.

W chwili obecnej na rynku dostępne są czytniki linii papilarnych wbudowane w ekran korzystające z dwóch technologii - optycznej oraz ultradźwiękowej. Optyczne czytniki linii papilarnych są popularniejsze, tańsze w produkcji, ale mniej dokładne. Rozwiązania wykorzystujące ultradźwięki pozwalają na stworzenie trójwymiarowego modelu odcisku palca.

Qualcomm posiada już technologię implementacji ultradźwiękowych czytników linii papilarnych w ekranach. Rozwiązanie to stosowane jest już przez Samsunga. Nowe modele iPhone'a mogą zaoferować rozbudowaną wersję czytnika, która pozwoli na skanowanie ekranu w dowolnym miejscu na ekranie.

Więcej informacji o nadchodzącym iPhone'ie 2020 znajdziesz tutaj.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11

Źródło: macrumors.com