iPhone z iOS 15 pozbędzie się przebłysków na zdjęciach!

Najnowsza wersja beta iOS 15 wprowadza niezwykle przydatną opcję. Aplikacja aparatu automatycznie usunie przebłyski słoneczne ze zdjęć!

Apple cały czas pracuje nad nowymi wersjami systemów operacyjnych na swoje urządzenia. Poza poprawkami wydajności i stabilności, gigant z Cupertino cały czas dodaje od siebie również nowe funkcje, którymi nie chwalono się podczas czerwcowej konferencji WWDC 2021.

iPhone z uruchomioną aplikacją aparatu
Źródło: apple.com

iPhone z uruchomioną aplikacją aparatu

Źródło: apple.com

Jesienią tego roku miliony iPhone'ów na całym świecie otrzymają aktualizację, która znacząco poprawki jakość zdjęć w jednym, specyficznym przypadku. Najnowsza beta zmieniła bowiem algorytm przetwarzania zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych - podczas wykonywania fotografia pod słońce.

Zobacz również:

Najważniejszym elementem wpływającym na jakość zdjęć jest oczywiście obiektyw zastosowany w smartfonie, ale oprogramowanie również ma ogromny wpływ na finalny efekt fotografii. Apple zdecydowało się na aktualizację wykorzystania procesora sygnału obrazu ISP (Image Signal Procesor).

W najnowszym wydaniu beta systemu operacyjnego iOS 15 skupiono się na poprawie przetwarzania zdjęć wykonywanych pod słońce. Bardzo często zdarza się, że na tego typu fotografiach pojawia się niechciany artefakt - flara.

Apple zastosowało nowe algorytmy przetwarzania fotografii, które automatycznie usuwają niechciane artefakty z fotografii. Co ważne rozwiązanie działa również ze zdjęciami typu Live Photo.

Gigant z Cupertino oficjalnie nie chwalił się nową funkcją. Użytkownicy Reddita potwierdzają, że po aktualizacji do najnowszego wydania beta systemu operacyjnego iOS występuje widoczna poprawa jakość zdjęć wykonywanych pod światło. Artefakty usuwane są z fotografii w postprodukcji, która odbywa się chwilę po wykonaniu zdjęcia.

Finalna wersja iOS 15 zadebiutuje we wrześniu razem z najnowszymi smartfonami z rodziny iPhone 13.

Źródło inspiracji: macrumors.com