iPhone z nowym pico projektorem popracuje dłużej na baterii

400-PRJ001 to oznaczenie miniaturowego projektora japońskiej firmy Sanwa przeznaczonego do współpracy z iPhone'em 4/4S. Wyświetlanie 65-calowego obrazu to jednak nie jedyna zaleta urządzenia.

Jeżeli posiadasz iPhone'a 4 lub 4S masz do wyboru masę różnych gadżetów, które mogą poprawić jego funkcjonalność. Nie inaczej jest też w przypadku zaprezentowanego właśnie przez japońską firmę Sanwa miniaturowego projektora noszącego oznaczenie 400-PRJ001.

Projektor przypomina z wyglądu zwykły pokrowiec. Wystarczy wsunąć do niego iPhone'a, aby móc przedstawić szerszemu gronu osób filmy lub zdjęcia, którymi chcemy się podzielić.

Urządzenie waży 103 gramy i potrafi wyświetlić obraz o przekątnej wynoszącej 65 cali. Cechuje się on rozdzielczością 640 x 360 pikseli, jasnością 12 ANSI Lumenów (poradzi więc sobie jedynie w ciemnym pomieszczeniu) oraz współczynnikiem kontrastu na poziomie 1000:1. Oczywiście producent nie zapomniał też o zastosowaniu wbudowanego akumulatora o pojemności 2100 mAh, który powinien wystarczyć na maksymalnie 2,5 godziny pracy.

Co interesujące, projektor może także pełnić dodatkową rolę. Otóż, gdy nie jest wykorzystywany do wyświetlania obrazu, może pracować jako dodatkowa bateria dla iPhone'a.

Poniżej film prezentujący możliwości miniaturowego projektora:

Urządzenie trafiło już do sprzedaży w Japonii w cenie (po przeliczeniu z jenów) około 260 USD. Obecnie niestety nie wiadomo kiedy pojawi się na innych rynkach.