iPhone z większym ekranem coraz bliżej. Apple nie chce się ośmieszyć

The Wall Street Journal donosi, że Apple postanowiło w końcu zareagować na coraz większe zainteresowanie wśród konsumentów smartfonami dysponującymi dużymi wyświetlaczami. "Dobrze poinformowane źródła" twierdzą bowiem, że "jabłkowa" firma złożyła już nawet zamówienia na takie ekrany.


Prezentując iPhone'a 4S, Apple poszło na skróty, gdyż tak w zasadzie to stanowi on jedynie odświeżoną wersję swojego poprzednika (co jednak nie miało chyba większego znaczenia dla wielbicieli "jabłkowego" sprzętu). Potwierdziła tym samym, że jest bardzo konserwatywna jeżeli chodzi o przekątną ekranu swojego gadżetu, która od czasu jego premiery nie została zmieniona i wynosi 3,5 cala.

Taki stan rzeczy nie dotyczy jednak samego iPhone'a. "Zamurowaniu" poddana została bowiem również przekątna ekranu tabletu iPad, która wynosi 9,7 cala. Inni producenci podchodzą do tego w bardziej otwarty sposób wprowadzając do swojej oferty tablety dysponujące różnej wielkości wyświetlaczami.

3,5 cala to już za mało

Wracając do iPhone'a, ostatnio panujące tendencje na rynku wyraźnie pokazują, że aby się nie ośmieszyć, Apple będzie musiało zdecydować się na zwiększenie przekątnej jego ekranu.

Pamiętać tutaj bowiem należy, że mogący się poszczycić tytułem największego na świecie producenta telefonów komórkowych firma Samsung przedstawiła niedawno swój nowy flagowy smartfon Galaxy S III oferujący 4,8-calowy ekran AMOLED, który zgodnie z nomenklaturą stosowaną przez Apple spokojnie mógłby poszczycić się określeniem Retina.

Jeżeli więc Apple prezentując następnego iPhone'a znów wyposażyłoby go w 3,5-calowy ekran, wyglądałby on po prostu śmiesznie nie tylko przy sprzęcie Samsunga, ale także flagowych konstrukcjach innych producentów.

Apple zmienia zdanie

The Wall Street Journal donosi jednak, że Apple postanowiło w końcu zareagować na coraz większe zainteresowanie wśród konsumentów smartfonami dysponującymi dużymi wyświetlaczami. Złożyło już prawdopodobnie nawet zamówienia na tego typu ekrany, których produkcja powinna się rozpocząć już w przyszłym miesiącu.

"Dobrze poinformowane źródła" twierdzą, że będą one cechowały się przekątną wynoszącą co najmniej 4 cale. Ich dostawami miałyby się zająć firmy LG Display Co., Sharp Corp. i Japan Display Inc.

Kiedy premiera?

Większość analityków twierdzi, że nowy iPhone będzie miał premierę jesienią (najczęściej wspominają o październiku).