iPhone zamiast kamery filmowej

Koreański reżyser Park Chan-wook zaprezentował zwiastun filmu, który nakręcono tylko i wyłącznie dzięki kamerze wbudowanej w iPhone’a 4. Jest to jedno z trzynastu tego typu dzieł, które powstały na potrzeby specjalnego festiwalu.

Park Chan-wook to jeden z najbardziej znanych reżyserów z Południowej Korei. Wziął on udział w projekcie sponsorowanym przez jednego z tamtejszych operatorów telefonii komórkowej. Jego celem było nakręcenie aż trzynastu krótkich produkcji, które zostaną stworzone jedynie przy pomocy kamery wbudowanej w iPhone’a 4.

Obraz autorstwa Chan-wooka otrzymał tytuł Paranmanjang. Opowiada on o rybaku, który znajduje w wodzie ciało zmarłej lub zamordowanej osoby. W trakcie filmu poznajemy właśnie historię odnalezionej kobiety. Dowiadujemy się jak doszło do jej śmierci. Pełna wersja Paranmanjang trwa trzydzieści minut. Koreańscy wielbiciele kina mieli już szansę zapoznania się z nią. W Europie dzieło to będzie można zobaczyć w trakcie tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie - jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu na świecie. Festiwal odbędzie się w lutym. Osoby zainteresowane Paranmanjangiem mogą zapoznać się ze zwiastunem tego filmu.

Zobacz również:

  • Kolejne zdjęcia iPhone 12. Smartfon wygląda jak iPhone 4 z 2010 roku
  • HBO GO - Najciekawsze premiery tygodnia [26.07-01.08]
  • Samsung prezentuje nowe czujniki aparatów