iPhone zatwierdzony

Amerykańska Federalna Komisja Komunikacji (FCC) oficjalnie zatwierdziła telefon iPhone firmy Apple Inc. Decyzja ta umożliwia firmie z Cupertino wprowadzenie urządzenia do sprzedaży - jej przedstawiciele mówią, iż iPhone pojawi się w sklepach pod koniec czerwca.

Informacje, które znalazły się w uzasadnieniu decyzji FCC potwierdzają większość wcześniejszych doniesień o iPhone - wiadomo na pewno, że urządzenie wyposażone będzie w obsługę standardów Bluetooth oraz Wi-Fi, a także sieci GSM 1900 i 850 MHz. Na liście obsługiwanych technologii znajdzie się również GPRS.

Przedstawiciele FCC poinformowali, iż koncern Apple poprosił Komisję o tymczasowe zatajenie niektórych informacji o specyfikacji technicznej urządzenia, a także o wstrzymanie się z publikowaniem jego zdjęć i instrukcji obsługi. FCC wyraziła zgodę - powyższe dane pozostaną tajne przez 45 dni, zaś niektóre informacje zostaną utajnione bezterminowo (dotyczy to m.in. schematów iPhone'a).

Warto również wspomnieć, że pracownicy koncernu AT&T, która jako pierwsza wprowadzi do sprzedaży najnowszy produkt Apple'a, już od kilku tygodni testują iPhone'y na terenie firmy, zaś od kilku dni mogą oni ubiegać się o wynoszenie go poza miejsce pracy.

Więcej informacji o iPhone znaleźć można w tekście "iPhone, czyli telefon z jabłuszkiem".