iPhone złamany także w Polsce

Polskie serwisy aukcyjne pełne są ofert sprzedaży telefonu iPhone. Problem w tym, że urządzenie oficjalnie nie działa w żadnej polskiej sieci komórkowej. Uruchomienie go jest jednak możliwe u każdego z naszych operatorów. Wystarczy skorzystać z przepisu, który niedawno pojawił się w Internecie.

O tym, że hakerom udało się złamać najnowszy telefon Apple - iPhone - i uruchomić go w innych sieciach niż AT&T informowaliśmy was niedawno w tekście "Simlock w iPhone złamany". Teraz okazuje się, że także mieszkańcy Polski mogą cieszyć się tym urządzeniem i korzystać z niego w działających w Polsce sieciach.

Z informacji, jakie znaleźć można na blogu Apple Blog wynika, że przy pewnym wkładzie pracy iPhone bezproblemowo powinien działać w sieciach Era, Orange i Plus. Warunkiem jest posiadanie dość starej karty SIM (wydanej w 2001 lub 2002 roku), programatora kart, abonamentu AT&T (lub po prostu numeru karty IMSI tej sieci), odpowiedniego oprogramowania oraz karty typu Silvercard (tzw. SuperSIM).

Wciąż nie wiadomo czy którykolwiek z polskich operatorów będzie w najbliższej przyszłości dystrybuował telefon Apple'a w naszym kraju. Patrząc jednak na tę informację można sądzić, że mimo oficjalnego braku urządzenia na naszym rynku i wątpliwej legalności wykorzystywania tego typu "hacków", już niedługo będzie można spotkać jego użytkowników w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu.