iPhone: zmiana daty blokuje smartfon. Zobacz, jak go naprawić

Ustawienie na iPhonie daty 1 stycznia 1970 roku powoduje jego zablokowanie. Zobacz dlaczego tak się dzieje i jak przywrócić urządzenie do sprawności.

Kilka dni temu w serwisie YouTube zamieszczony został interesujący film, którego autor prezentuje zaskakujący sposób na uszkodzenie iPhone'a korzystającego z 64-bitowego procesora Ax (A7, A8, A9 i A9x) oraz systemu iOS 8. Wystarczy...zmienić datę w ustawieniach systemowych na 1 stycznia 1970 roku.

Jak widzicie, po wykonaniu tej czynności urządzenie zawiesza się podczas uruchamiania. Autor filmu przekonywał, że nie znalazł żadnego sposobu na przywrócenie go do sprawności. Na szczęście radziły sobie z tym ponoć autoryzowane serwisy.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony ze składanym ekranem 2022 roku [24.01.2022]
  • Różowy wyświetlacz w iPhone! Nowa awaria oprogramowania

Co się dzieje?

Cóż, na 100% nie wiadomo. Poniżej znajdziecie jednak film, którego autor tłumaczy, w czym jego zdaniem tkwi problem:

Możesz sam naprawić iPhone'a

Oczywiście to bardzo mało prawdopodobne, że ktoś przez przypadek zechce zmienić datę na iPhonie na wspomnianą powyżej. Błąd przez nią wywoływany został jednak natychmiast wykorzystany przez żartownisiów, którzy zaczęli zachęcać właścicieli smartfonów Apple do zmiany daty obiecując dostęp do nowych ukrytych funkcji. Jeżeli dałeś się nabrać zapoznaj się z poniższym filmem, który pokazuje w jaki sposób można samodzielnie naprawić zablokowanego iPhone'a. Czynności te wymagają jego rozebrania, więc pamiętaj o konsekwencjach, jeżeli korzystasz jeszcze z producenckiej gwarancji.

Błąd 53

Na koniec warto zauważyć, że ostatni okres nie jest najlepszy dla Apple. Niedawno dowiedzieliśmy się bowiem, że przeciwko amerykańskiej firmie zostanie wytoczony zbiorowy pozew w związku z "Błędem 53".