iPhone został zaprezentowany 7 lat temu. Wielkie dzięki dla Steve'a Jobsa

Dokładnie siedem lat temu Steve Jobs zaprezentował światu pierwszego iPhone'a.

Apple iPhone to urządzenie, które zrewolucjonizowało rynek mobilny. Przez lata na nim dominowało, lecz z czasem musiało ulec "androidowej" fali, na której czele stanął Samsung. Czy pamiętacie jednak, że dzisiaj mija siedem lat od prezentacji pierwszego iPhone'a?

Jak to było?

Dokładnie 9 stycznia 2007 roku nieżyjący już Steve Jobs zaprezentował w Moscone Center w San Francisco pierwszą wersję iPhone'a, której nazwa to po prostu iPhone. Urządzeniu, które trafiło na rynek Stanów Zjednoczonych 29 czerwca, towarzyszyły gigantyczne wręcz kolejki (co nie zmieniło się do dzisiaj) przed sklepami Apple. Z racji całego tego szumu media ochrzciły "jabłkowy" smartfon mianem "telefonu Jezusa". Ponadto akcje amerykańskiej firmy mocno poszybowały w górę.

Apple iPhone wszedł do sprzedaży w dwóch wersjach - z 4 GB wewnętrznej pamięci i 8 GB wewnętrznej pamięci. Trzeba za nie było wówczas zapłacić, odpowiednio, 499 USD i 599 USD. Dzisiaj na rynku dostępna jest już ósma generacja urządzenia, iPhone 5S, która w wersji podstawowej kosztuje 649 USD. W tym roku z pewnością poznamy też dziewiątą generację, która będzie nosiła oznaczenie iPhone 6, lub jak też wskazują ostatnie spekulacje, iPhone Air.