iPod Classic znika z oferty Apple

Odtwarzacz iPod Classic pojawił się na rynku w 2001 roku. Jego ostatnia wersja dopiero teraz jednak zniknęła z oferty Apple.

Wczoraj byliśmy świadkami prezentacji najnowszych urządzeń Apple, czyli smartfonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus oraz pierwszego "jabłkowego" smartwatcha noszącego oznaczenie Watch. Tuż przed konferencją zablokowany został dostęp do sklepów internetowych amerykańskiej firmy, które po ponownym uruchomieniu oprócz zmian związanych z zapowiedzianymi premierami nowych iGadżetów przyniosły zakończenie pewnej epoki. Z oferty (wcześniej, w maju, spotkało to sklepy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie) zniknął bowiem odtwarzacz iPod Classic.

Urządzenie produkowane było od 2001 roku, natomiast jego ostatnia generacja, trafiła na rynek we wrześniu 2007 roku. Gadżet ten utrzymywał się w ofercie Apple ponieważ cechowała go ogromna pojemność sięgająca aż 160 GB, znacznie większa od maksymalnej pojemności iPoda touch, czy iPhone'a. Wraz z prezentacją najnowszych smartfonów, iPhone 6 i iPhone 6 Plus, sytuacja ta jednak się zmieniła. Urządzenia te oferowane są bowiem w wersji dysponującej pamięcią wewnętrzną sięgającą 128 GB. Być może dlatego więc amerykańska firma zdecydowała się w końcu na "uśmiercenie" iPoda Classic.

Zobacz również:

  • Recenzja: Test iOS 15 - jedna z najgorszych aktualizacji dla polskich użytkowników?
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!