iPod Jej Królewskiej Mości

Brytyjska królowa została obdarowana przenośnym odtwarzaczem multimedialnym firmy Apple. iPoda otrzymała nie od byle kogo, bo od prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jest to już drugi odtwarzacz z logo jabłka w kolekcji Elżbiety II.

W Londynie rozpoczął się szczyt G20, na którym spotkają się przedstawiciele najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata. W środę, 1 kwietnia, w stolicy Wielkiej Brytanii pojawił się amerykański prezydent, Barack Obama, który złożył wizytę m.in. królowej Elżbiecie II. Doszło do wymiany upominków - o ile monarchini sprezentowała Obamie podarunek dość klasyczny, to już prezent otrzymany przez nią od głowy Stanów Zjednoczonych jest godzien odnotowania.

Prezydent Obama podarował królowej iPoda, w którego pamięci zapisane były m.in. zdjęcia i filmy dokumentujące wizytę Elżbiety II w Ameryce w 2007 r. (odwiedziła wtedy stan Virginia). Nie sprecyzowano, jaki model iPoda został przekazany na monarsze ręce. Wiadomo natomiast, że jest to już drugi odtwarzacz Apple, z jakiego będzie (być może) korzystać królowa - pierwszym był zakupiony w 2005 r. 6-gigabajtowy iPod mini.

Trzeba dodać, że państwo Obama otrzymali od królowej jej podpisaną fotografię, oprawioną w srebrną ramkę (upominek przekazywany wszystkim gościom pałacu Buckingham).