iPod, czyli mysz

Japońska firma Buffalo zaprezentowała nietypową myszkę komputerową o oznaczeniu BOMU-RHW01/S. Urządzenie wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku "gryzoni" przede wszystkim nietypowym wyglądem - przypomina ono bowiem iPoda.

Nowa myszka dostępna jest w trzech kolorach (srebrnym - BOMU-RHW01/SSV, białym - BOMU-RHW01/SWH, czarnym - BOMU-RHW01/SBK). Urządzenie, które wyposażone zostało w sensor optyczny pozwalający na pracę w rozdzielczości 800 dpi charakteryzuje się grubością zaledwie 8 mm (pozostałe wymiary to 40 x 94 mm) i wagą 30 g.

iPod, czyli mysz

Buffalo BOMU-RHW01/SWH

Najciekawsze jednak jest to, że "gryzoń" bardzo przypomina wyglądem... iPoda. Wyposażony został bowiem w bliźniaczo podobne do rozwiązania zastosowanego w odtwarzaczu Apple kółko funkcyjne, które w jego przypadku zastępuje tradycyjną rolkę. Obracając je w lewo lub prawo powodujemy pionowe przewijanie strony, natomiast naciskając je po lewej lub prawej stronie korzystamy z przewijania w poziomie. Warto też wspomnieć o automatycznie zwijanym (po naciśnięciu odpowiedniego przycisku; efekt podobny nieco do rozwiązania znanego z odkurzaczy) do wewnątrz obudowy kablu USB 2.0.

Nowa myszka optyczna powinna trafić na półki japońskich sklepów jeszcze w tym miesiącu w cenie 58 USD. Niestety nie wiadomo, kiedy pojawi się w Europie.