iPod dla Windows?

Apple nie opracowała wprawdzie oprogramowania dla iPod kompatybilnego z systemami Windows, ale David Coursey w artykułe opublikowanym przez ZDNet AnchorDesk, spodziewa się iPoda w wersji dla Windows z kompletnym oprogramowaniem do pobierania muzyki.

Zdaniem Davida Courseya publikującego w serwisie ZDNet AnchorDesk, możemy się spodziewać w najbliższym czasie nowej wersji odtwarzacza plików audio Apple iPod, w wersji dla systemów Windows. Apple nie opracowała oprogramowania dla iPod współpracującego z Windows (zrobiła to firma Mediafour, która oferuje XPod), ale David Coursey twierdzi, że powodem tego jest koncepcja stworzenia iPoda dla Windows, który w przeciwieństwie do białej wersji Apple, ma mieć czarną obudowę. 'Arktyczny iPod nie czułby się komportowo w świecie PC, gdzie najpowszechniejszym kolorem przenośnych urządzeń jest szary albo czarny. Błyskawicznie odróżni go to od białej wersji makowej i rozwiąże także kilka innych problemów. Po pierwsze fakt, że kolor biały jest wprawdzie atrakcyjny, ale najlepiej prezentuje się obok iBooka', pisze Coursey, a oprócz tego 'kto oprze się ironicznej sytuacji w której użytkownicy Mac mają białe iPody, a użytkownicy Windows czarne?'

Inną opcją dla fanów Windows pragnących korzystać z iPoda jest czekanie, ale nie na Apple tylko na systemy Windows. Kiedy bowiem wystarczająca ich ilość będzie zaopatrzona w porty FireWire, ktoś w końcu opracuje podobne urządzenie dla Windows. 'Tak więc oczekiwanie na Windows iPod lub przynajmniej jego funkcjonalny ekwiwalent nie powinno w obu przypadkach trwać zbyt długo. Ale trzeba przyznać, że to Steve Jobs z Apple ponownie sprawił, że świat PC został w tyle', podsumowuje rozważania David Coursey.

http://dailynews.yahoo.com/h/zd/20011121/tc/ipod_for_windows_why_steve_jobs_must_join_the_dark_side_1.html


Zobacz również