iPod i Vista zaczną wreszcie współpracować?

Microsoft udostępnił wczoraj uaktualnienie dla Windows Vista, które ma zagwarantować pełną zgodność nowego systemu z odtwarzaczem multimedialnym iPod firmy Apple. Poprawka została przygotowana wspólnie przez obie firmy.

Przedstawiciele koncernu z Redmond zapewniają, że uaktualnienie rozwiązuje wszystkie kłopoty, z jakimi posiadacze iPodów stykali się podczas podłączania do komputera swojego odtwarzacza. Problemy dotyczyły m.in. wykrywania iPoda przez system, odłączania go czy kopiowania piosenek - były one na tyle poważne, że koncern Apple zalecił na początku roku posiadaczom iPodów aby wstrzymali się z upgrade'm do Visty.

"Nowe uaktualnienie współpracuje z najnowszą wersję oprogramowania iTunes - usuwa ono m.in. uciążliwy błąd pojawiający podczas próby bezpiecznego odłączenia iPoda od komputera z Windows Vista. Poprawka została przygotowana wspólnie przez Microsoft i Apple - obie firmy zalecają swoim klientom jej zainstalowanie" - tłumaczy Nick White z Microsoftu.

Warto zaznaczyć, że nowa poprawka jest rozbudową wersją patcha, który Microsoft przygotował samodzielnie i udostępnił w marcu. Rozwiązywał on kilka problemów z kompatybilnością Visty i iPoda.

Microsoft zapowiedział, że uaktualnienie pojawi się w systemie automatycznej aktualizacji 22 maja. Już teraz jednak można je pobrać ze strony koncernu (konieczne jest wcześniejsze zweryfikowanie legalności systemu operacyjego).