iPod i iPhone ze stereoskopowym 3D

Firma Hasbro ujawniła plany dotyczące wejścia na rynek stereoskopowego 3D dla mobilnych urządzeń Apple. Już wkrótce mamy mieć możliwość oglądania takich treści na iPodach i iPhone’ach.

Nowy sprzęt Hasbro otrzymał nazwę My3D. Z wyglądu przypomina on klasyczne okulary potrzebne do oglądania trójwymiarowych treści z tą różnicą, że posiada specjalne wejście, do którego wpinamy iPoda Touch lub iPhone’a.

Zdaniem producenta zabawek, My3D będzie idealnym dodatkiem dla osób lubiących podróże i tych, którzy zachwycają się trójwymiarowymi filmami. Firma zapowiedziała, że podpisała już umowę na dostarczanie tego typu treści ze studiem Dreamworks Animation. Hasbro zaoferuje też posiadaczom swojego sprzętu programy telewizyjne z Discovery oraz nowości od Sony i filmy, które znamy z Imaxa. Dostępne będą też zwiastuny i pliki wideo zza kulis w 3D. Firma zamierza też w trójwymiarze promować produkowane przez siebie treści, choć obecnie nie wiadomo jeszcze czym konkretnie one będą.

Zobacz również:

  • Kiedyś to były czasy… dziś nikt już do mnie nie dzwoni
  • Czy to będzie przyszłość składanych ekranów? Apple opatentowało samoleczące się szkło

Wiadomo natomiast, że w App Store pojawi się specjalna zakłada z aplikacjami obsługującymi My3D. Niektóre z nich będą darmowe. Hasbro chce też udostępniać gry wideo i trójwymiarowe przewodniki po największych miastach świata. Pierwszym z nich będzie Los Angeles, gdzie za pomocą iPoda lub iPhone’a zwiedzimy muzeum figur woskowych czy przystań w Santa Monica.

Hasbro My3D trafi do sklepów wiosną przyszłego roku. Za urządzenie trzeba będzie zapłacić 30 dolarów. Jego odbiorcą mają być zarówno dzieci jak i dorośli.