iPod mierzy... promile!

Doszło i do tego, że kolejnym gadgetem do naszego ulubionego odtwarzacza Mp3 - iPoda - jest, ni mniej ni więcej, tylko ... alkomat! Czyżby znaczyło to, że jego użytkownicy więcej piją i - mówiąc kolokwialnie - "chodzą na bani"?

Sam alkomat byłby faktycznie bezsensownym dodatkiem do odtwarzacza, więc jest on połączony z transmiterem FM, który umożliwia słuchanie muzyki poprzez zwykły odbiornik radiowy. O takich transmiterach pisaliśmy już wiele razy, choćby w artykule "iPod przez radio", więc nie ma się nad czym rozwodzić, natomiast miernik poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu jest niewątpliwą nowością. Wystarczy podać pięciosekundową próbkę wydychanego powietrza i już po kolejnych pięciu sekundach użytkownik będzie wiedział, czy może jechać samochodem, czy też lepiej przejść się na piechotę. Jeszcze jedną dodatkową funkcją jest timer, który może odmierzać od jednej minuty do czterech godzin, w celu przeprowadzenia następnego testu.

iPod mierzy... promile!

iBreath

iBreath mierzy poziom alkoholu w zakresie 0 - 1,2 i dokładnością do jednej dziesiątej promila. Posiada pamięć trzech ostatnich pomiarów i funkcję timera. Jest dostępny w kolorach białym i czarnym i kosztuje 79 USD.

Więcej informacji