iPod mini - światowa premiera już 24 lipca

Znamy już oficjalną datę światowej premiery nowego odtwarzacza muzycznego Apple - iPoda mini. Już 24 lipca będzie można przekonać się na własne oczy (a przede wszystkim uszy), jak sprawuje się 'młodszy brat' iPoda.

Zaprezentowany po raz pierwszy w styczniu iPod mini o pojemności 4 GB wywołał tak duże zainteresowanie w Stanach Zjednoczonych, że koncern Apple zmuszony był do przesunięcia daty rozpoczęcia jego sprzedaży w innych regionach świata.

iPod mini - światowa premiera już 24 lipca

Odtwarzacz sprzedawany za oceanem w cenie 249 USD, dostępny będzie w pięciu wersjach kolorystycznych: srebrnej, złotej, różowej, seledynowej oraz zielonej. Zdaniem konstruktorów pojemność urządzenia zapewnia składowanie 1000 utworów w formacie AAC. W komplecie z iPodem mini znajdziemy słuchawki, zasilacz, kable FireWire i USB 2.0 oraz płytę CD z programem iTunes dla systemów Mac OS X i Windows. Możliwe będzie podłączenie odtwarzacza do komputera z systemem Mac OS X 10.1.5, Windows 2000 lub Windows XP, zaopatrzonym w porty FireWire lub USB 2.0.

Jak powiedział nam Jerzy Bebak z polskiego przedstawicielstwa koncernu Apple, cena iPoda mini w krajach Unii Europejskiej ze strefy Euro to około 223 EUR + VAT. Cena w Polsce to 999 PLN + VAT (czyli około 219 EUR + VAT).

Więcej informacji: http://www.apple.com