iPod - on gada i czyta po polsku!

Teraz dzięki polskim programistom możesz zmusić iPoda do czytania tekstów za pomocą syntezatora mowy IVONA wbudowanego w nową wersję programu Expressivo 1.3. Nie lubimy się chwalić, ale ten materiał też może być przeczytany przez elektronicznego lektora.

"Współpraca nowego Expressivo z iPodem została zapewniona dzięki zintegrowaniu programu z aplikacją iTunes - darmowym programem powszechnie stosowanym do obsługi odtwarzaczy iPod. Podczas czytania dowolnego tekstu przez Expressivo, jest on automatycznie dodawany do biblioteki iTunes w postaci pliku dźwiękowego. Tu może być przechowywany lub skopiowany na odtwarzacz. Wystarczy jedno kliknięcie myszką. W Expressivo 1.3 można też łatwiej tworzyć audiobooki, dzięki wprowadzeniu funkcji przyśpieszających proces syntezy plików tekstowych." - czytamy w informacji prasowej.

Program współpracuje także z iPhonem, a do jego funkcji należy czytanie poczty elektronicznej, kanałów RSS czy terminarza. Aplikacja może być wykorzystywana jako lektor w filmach, który czyta wskazany plik tekstowy.

Ciekawe funkcje Expressivo można sprawdzić za pomocą 60-dniowej wersji demonstracyjnej, którą można pobrać z lektorem męskim lub żeńskim.

Pełne wydanie programu kosztuje 79 zł. Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.


Zobacz również