iPod touch - Wi-Fi i dotykowy ekran w odtwarzaczu

Znów staliśmy się świadkami dużej premiery produktów firmy Apple. Koncern z Cupertino tym razem uraczył nas odnowioną linią swoich odtwarzaczy multimedialnych i zapowiedzią obniżek cen. Na uwagę zasługuje jednak przede wszystkim całkowicie nowy model iPoda - noszący nazwę touch. Jest to właściwie iPhone, tyle że bez funkcjonalności telefonu komórkowego. Urządzenie charakteryzuje się bowiem możliwością łączenia z Internetem za pośrednictwem protokołu Wi-Fi (standard 802.11b/g) oraz dotykowym ekranem. Wskutek tego z obudowy odtwarzacza zniknęło charakterystyczne okrągłe pokrętło nawigacyjne. Apple znów ucieka konkurencji.

iPod touch zaprezentowany został w trakcie środowej konferencji koncernu spod znaku Jabłka w San Francisco. Urządzenie przypomina gabarytami iPhone'a i dysponuje 3,5-calowym dotykowym wyświetlaczem. Szef Apple przekonywał, iż wprowadzenie iPoda z dotykowym ekranem jest po prostu odpowiedzią na oczekiwania użytkowników. iPod touch wygląda niemal tak samo jak smartfon, pozbawiony jest jedynie właściwej wszystkim telefonom słuchawki, jest też o 8 mm cieńszy.

Podobnie jak w iPhone'ie, na dole interfejsu znajdują się wirtualne przyciski nawigacyjne, które służą do odtwarzania audio, wideo, przeglądania zdjęć i dostępu do sklepu iTunes Music Store. Inne elementy interfejsu odpowiadają za dostęp do ustawień urządzenia, kalkulatora, przeglądarki Safari, książki adresowej, kalendarza, a jeden z przycisków umożliwia bezpośredni dostęp do serwisu YouTube.

iPod touch, tak samo jak iPhone, wyposażono w czujniki ruchu, które automatycznie obracają wyświetlany obraz z trybu portretowego na panoramiczny, jeśli wykryją zmianę położenia urządzenia. Całkowitym novum w odtwarzaczach koncernu jest za to obsługa sieci bezprzewodowej Wi-Fi. iPod touch obsługuje wersję b oraz g standardu 802.11.

iPod touch - Wi-Fi i dotykowy ekran w odtwarzaczu

iPod touch - najmłodszy członek rodziny odtwarzaczy Apple