iPod wciąż na topie

Internetowy sklep Amazon opublikował listę najlepiej sprzedawanych, najbardziej pożądanych i najlepiej ocenianych produktów w kończącym się roku 2006. Wśród sprzętu elektronicznego zwycięzcą okazał się znów... iPod.

Przenośny odtwarzacz multimedialny znalazł się znowu na pierwszym miejscu zestawienia najlepiej sprzedawanych produktów elektronicznych. W zestawieniu Amazona pod uwagę wzięte zostały różne jego modele. Natomiast trzydziesto gigabajtowy model piątej generacji (pisaliśmy o nim w artykule "iPod video - a jednak to prawda!") z możliwością odtwarzania plików wideo okazał się najbardziej pożądanym i najchętniej kupowanym upominkiem minionego roku.

Szczególnie chętnie odtwarzacze były kupowane w okresie przedświątecznym, obejmując prowadzenie na liście już trzeci rok z rzędu. Firma analityczna Hitwise poinformowała, że w pierwszy dzień świąt w sklepie internetowym iTunes Apple'a odnotowano ponad 400-procentowy wzrost liczby odwiedzin w porównaniu do wigilii Bożego Narodzenia (wygenerowali go najprawdopodobniej świeżo upieczeni właściciele iPodów, którzy zaraz po otrzymaniu prezentu chcieli zaopatrzyć się w muzykę). Szczegółowe dane dotyczące sprzedaży odtwarzaczy będą ogłoszone na dorocznej konferencji MacWorld w przyszłym miesiącu.

Oficjalna lista sklepu Amazon.


Zobacz również