iPody podbijają rynek... motoryzacyjny

Koncern Apple podpisał umowy z koncernami Ford, GM i Mazda. Na ich podstawie producenci samochodów uwzględnią w fazie konstrukcyjnej możliwość zainstalowania w samochodzie iPoda - tak, by współpraca pomiędzy odtwarzaczem a systemem audio samochodu przebiegała bez najmniejszych problemów.

GM i Ford to najwięksi producenci samochodów w USA. Umowa pozwoli więc iPodowi zdobyć jeszcze większą część amerykańskiego rynku (w tej chwili urządzenie Apple'a stanowi 75% wszystkich kupowanych w USA przenośnych odtwarzaczy audio). Apple informuje, że iPod będzie kompatybilny z 70% nowych modeli samochodów, które będą sprzedawane w Stanach Zjednoczonych od 2007 roku.

GM i Mazda ogłosiły, że wszystkie nowe modele będą kompatybilne z odtwarzaczem, natomiast Ford mówi o "wielu" modelach. Wiele firm produkuje samochody, których projektanci pomyśleli o zintegrowaniu w nich iPoda. Od dwóch lat można kupić takie pojazdy autorstwa BMW. W ubiegłym roku Apple podpisał odpowiednie umowy z Audi, Ferrari, Nissanem, Hondą i Volkswagenem.