iQOO 3 - wycieka plakat reklamowy zdradzający wygląd urządzenia

iQOO 3 będzie smartfonem nowej submarki Vivo. Czego możemy się po nim spodziewać?

Nadchodzący smartfon iQOO o numerze modelu V1955A pojawił się już w bazie danych chińskiego urzędu telekomunikacyjnego TENNA. Wpis dotyczący nowego smartfonu zdradził niemalże całą specyfikację techniczną. Dodatkowo raporty twierdzą, że smartfon zadebiutuje na rynku jako iQOO 3.

iQOO 3 - wycieka plakat reklamowy zdradzający wygląd urządzenia

Źródło: gizmochina.com

Dziś rano iQOO umieściło w sieci plakat promocyjny nowego smartfona. Dzięki temu potwierdziło się, że urządzenie zadebiutuje na rynku jako iQOO 3, a na dodatek otrzymaliśmy nieco informacji na temat wyglądu telefonu.

iQOO reklamuje nowego smartfona jako "iQOO 3 5G performance flagship" czyli flagowiec wysokiej wydajności. Plakat sugeruje, że na tylnej ściance urządzenia znajduje się aparat główny składający się z czterech obiektywów. Na górnej krawędzi znajduje się zapomniane już przez większość producentów gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm.

Plakat został zaprojektowany tak, że nie widzimy dokładnie, jak wygląda front urządzenia. Zakładamy, że będzie on zawierać pełnoekranowy wyświetlacz z niewielkimi ramkami.

Według wcześniejszych plotek iQOO 3 ma zaoferować ekran Super AMOLED o przekątnej 6,44 cala, który wyposażony będzie w aparat do selfie umieszczony w prawym górnym rogu tak, jak w Samsungach Galaxy S10. Możliwe, że Vivo do produkcji iQOO 3 użyje panelu, który wykorzystywany jest już w Vivo X30 oraz kilku innych nowych smartfonach tego producenta.

Według TENNA urządzenie mierzyć będzie 158.51 x 74.88 x 9.16 mm i ważyć niespełna 215 gram. Ekran posiadać będzie wbudowany czytnik linii papilarnych. Współczynnik proporcji wynosić będzie 20:9, a rozdzielczość to niestandardowe Full HD+ 1080 x 2400 pikseli.

iQOO 3 powinien zadebiutować z klasycznym wyświetlaczem oferującym 60 Hz odświeżanie ekranu, co jest niezgodne z obecnymi trendami rynkowymi.

Smartfon zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865, dzięki któremu będzie w stanie konkurować z innymi flagowymi smartfonami z Androidem z pierwszej połowy 2020 roku. Dostępne będą konfiguracje z 6 GB, 8 GB i 12 GB RAMu.

Źródło: gizmochina.com